Wpis z mikrobloga

#pracbaza #januszex #zabijszefa

Jak to jest kiedy mam sobie wybrać 2 tygodnie ciągiem urlop ale przez moje stanowisko ( jestem jedynym magazynierem w firmie) gdzie nie mam zmiennika to szef zabrania mi brania tego urlopu tylko pozwala na branie jednego tygodnia i drugiego w innym terminie ? #!$%@? że wszyscy inni na produkcji biorą 2 tygodnie i mamy tę samą stawkę. Powinienem mu nasrać na biurko czy według was normalka?
  • 63
@Messix: Jak się nie interesujesz swoimi prawami pracowniczymi, to wąsacze to wykorzystują. Druga sprawa, że najczęściej chęć skorzystania ze swoich praw, które są sprzeczne z wolą Janusza kończy się wypowiedzeniem. Oczywiście z takim wypowiedzeniem można iść do sądu pracy. Ale skoro większość nie wie, że musi mieć 2 tygodnie urlopu to o sądzie pracy pewnie też nie słyszało. :P
@KomarCymeryjczyk: Paradox cenionego pracownika - zamiast być nagradzany, że więcej umie i pełni ważniejsze stanowisko to trudniej mu dostać urlop, bo nie ma go kto zastąpić. Miałem tak samo w jednej pracy - ciężko było o urlop, bo nikt nie umiał maszyn obsłużyć jak mnie nie było, a inni urlop kiedy chcieli bo w sumie #!$%@? nie różnica, czy byli w pracy. Jebnij tą pracą, tak jak ja jebnąłem.