Wpis z mikrobloga

#pracbaza #januszex #zabijszefa

Jak to jest kiedy mam sobie wybrać 2 tygodnie ciągiem urlop ale przez moje stanowisko ( jestem jedynym magazynierem w firmie) gdzie nie mam zmiennika to szef zabrania mi brania tego urlopu tylko pozwala na branie jednego tygodnia i drugiego w innym terminie ? #!$%@? że wszyscy inni na produkcji biorą 2 tygodnie i mamy tę samą stawkę. Powinienem mu nasrać na biurko czy według was normalka?
  • 63
@KomarCymeryjczyk kiedys mialem podobnie, prowadzilem magazyn dla spolki i 40 serwisantow. Na czas urlopu przeszkolili jednego z serwisantow, zrobilismy inwentaryzacje, przejal magazyn na 2 tygodnie, po powrocie znowu inwentura i znowj magazyn moj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KomarCymeryjczyk: U mnie w firmie też tak jest z tymi urlopami tylko ze cały zakład poszedł na 14 dni, co prawda ostali się niektórzy co pracowali wtedy normalnie, ja też miałem pracować ale nie byłem aż tak potrzebny to kazali mi iść na urlop xD jedyny magazynier w sumie jestem
o dzięki zawsze słyszałem że mam obowiązek brać 2 tygodniowy nie przerwany


@Vegeta696: często się tak słyszy, że to obowiązek, a też nigdy chyba nie wziąłem, bo bardziej mi się opłaca wziąć tydzień i tak dopasować grafik, żeby drugi tydzień był po prostu wolny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KomarCymeryjczyk: nie musisz wziąć dwóch tygodni tylko powinieneś zdaje się. Ale on ci może dać urlop kiedy chce, a jak się będziesz upierać przy 2 tygodniach to dostanie, październik/listopad
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: powinna, a nie musi
Art. 162. Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

No i jak mówiłem - Janusz wtedy wybierze pracownikowi najgorszy możliwy termin xd
@KomarCymeryjczyk:
Przecież MUSISZ mieć 2 tygodnie urlopu (chyba, że się dopiero zatrudniłeś i nie masz dni wolnych po poprzedniej robocie czy coś). Ja zawsze miałem ból dupska, że trzeba na siłę było brać xD
@KomarCymeryjczyk: Ale w sumie jak masz łącznie np. 20 dni urlopu to ciekawe do jakiej części urlopu on ma prawo. Do 1/2 na pewno nie ale do 1/4 już pewnie tak. Dlatego tak czy siak to i tak 2 tyg. (10 dni) nie ma nic do gadania.
Ciężko trochę bo jak się nie dogadasz to nic nie zrobisz bo nie zaakceptuje Ci tego urlopu. A co się dzieje jak Ty idziesz
@KomarCymeryjczyk: To podpowiedz, że warto zatrudnić dla Ciebie pomocnika albo drugiego magazyniera. U nas jak trzeba przyjść dla jednej osoby coś zrobić nawet na 1h to i tak przychodzą dwie w razie gdyby jedna osoba zemdlała