Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Zastanawiam się od kilku dni, czy nie wywalić tych pięknych szmaragdowych tui a w ich miejsce zasadzić drzewka owocowe xD

Żywopłot myślę, że zostawię, ale bardzo mi się podobają drzewa owocowe, no i przede wszystkim mogę latem wyjsc na podwórze i zerwać sobie coś.

Znacie podobne pomysły? Jak się do tego zabrać od strony ogrodniczej czyli gdzie co i jak?

#ogrodnictwo
  • 9
@jalop: piła i jedziesz, potem odkopujesz korzenie jak masz czas, potem ziemią zasypujesz. Na koniec sadzisz owocowe, trochę roboty przy tym jest.
Kiwi posadź, derenia, nieszpułkę, świdośliwę obowiązkowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qullion: @prnppp: muszę poszperać w internetowych, jak to rozsądnie zaprojektować. Posadziłem już gruszę, śliwę, czereśnievi krzaczory typu porzeczkowego
@jalop: oczywiście, że musisz. Drzewek i krzewów jest sporo i warto po dwie sztuki mieć każdego. Zabawy jest przy tym, ale aż miło popatrzeć jak wszystko rośnie.
Co jeszcze możesz posadzić: morwa biała, morwa czarna, kasztan jadalny, borówka, jeżyna, jagoda kamczacka, akebia, porzeczka, malina biała, czerwona, fioletowa, aronia, mirabelka, pigwa, pigwowiec, jarząb domowy, brzoskwinia, morela, rokitnik. Jest jeszcze cytryniec chiński, ale nie sadziłem, więc nie powiem jak będzie rósł.
Obecni kiwi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Qullion: pigwę już mialem, coś pięknego. Lubię ten zapach.
Jesienią nawet zasialem w narożniku działki dęby z pozieramycj przez bombelki żołędzi. Dzisiaj już mają po 15cm, wylazły 4 sztuki. Dąb jest moim ulubionym drzewem, dlatego zarezerwowałem dla niego północno-zachodni kąt.

O mirabelce muszę pomyśleć.
Aronię, borówkę, brzoskwinie i morelę już posiadam :)

Zostało mi jeszcze jakieś 60% miejsca wiec muszę zainwestować w jakieś fajne drzewka.