Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@horrendous: Ale faktem jest że para wodna pomaga oczyścić pory, wszyscy się po prostu przyzwyczaili do słowa otwiera.

Pores do not open and close on their own; however, their size can fluctuate. Pores are naturally very small, almost invisible to the naked eye. But, when pores clog with a mixture of oil and dead skin cells, they expand as the clog grows. This isn't an "open" pore; rather, it is "stretched,"
jeśli widzę na tej grafice "otwiera pory", to już wiem, że jakiś bullshit i nie ma co temu wierzyć


@Badmadafakaa: @RicoElectrico: @horrendous: @DeerIda: O nie, ktoś użył skrótu myślowego i w zasadzie opisuje to samo ()

W samym obrazku można się przyczepić do innych bzdurnych mitów, które nijak się mają do rzeczywistości, a otwieranie/zamykanie porów to jest akurat najmniejszy problem.

W załączeniu film odnoszący
Morguliusz - > jeśli widzę na tej grafice "otwiera pory", to już wiem, że jakiś bulls...
@Kair: Chyba tak, dogoogluj :D
No ale ogólnie chyba takie nagłe zimno sprawia, że organizm próbuje się dogrzać przez co zwiększa przepływ krwi, metabolizm itp.

No to, że ściąga skóre to np prawda. Przynajmniej ja zauwazylam ze po goracym mam taką bardziej rozlazłą skórę niż po zimnym