Wpis z mikrobloga

Chcę zbudować masę i tak sobie myślę, że najłatwiej to jest po prostu żreć chleb razowy z masłem orzechowym. Jako że masło jest bombą kaloryczną, przynajmniej połowa kalorii w ciągu dnia pochodzi z niego (jem tak sobie od kilku dni). Czasem wjedzie jakieś mięso. Przed i po treningach staram się jednak wsuwać jakieś węgle.
Czy jest coś złego w budowaniu sylwetki w taki prosty sposób? Dużą część takiej diety jednak stanowią tłuszcze, ale pilnuję, żeby białka było tyle, ile trzeba. Nie chce mi się gotować po prostu i szukam najprostszych sposobów.

#silownia #mirkokoksy #dieta
  • 7
@WillyJamess: jak wy w ogóle możecie jeść cokolwiek z orzechami/masłami orzechowymi? Kwas fitynowy?

Kwas fitynowy z uwagi na zdolności chelatujące (wiążące) może zmniejszać przyswajanie niektórych składników mineralnych, takich jak: żelazo, wapń i cynk. W praktyce można temu po części zapobiec, dodając do posiłku czy produktu zawierającego kwas fitynowy owoce i warzywa bogate w witaminę C. Podobne efekty daje moczenie, fermentowanie lub kiełkowanie roślin, które go zawierają. Te trzy wymienione procesy aktywują