Wpis z mikrobloga

Odnośnie dość gorącego teraz tematu, czyli wakacji kredytowych. To w ustawie jest taki zapis:

wniosek dotyczy umowy zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych


Jak dobrze rozumiem, to można wziąć wakacje kredytowe nie tylko na mieszkania, w których się mieszka, ale też na takie, w których się mieszkało wcześniej?
Przykład: Kupiłem mieszkanie na kredyt, zamieszkałem w nim, więc zawarłem umowę o kredyt w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Z mieszkania się zaraz wyprowadziłem, teraz jest wynajmowane i bezpośrednio nie zaspokaja moich potrzeb mieszkaniowych, ale jednak nie zmienia to faktu, że umowa o kredyt hipoteczny była zawierania w celu ich zaspokojenia.

Poprawcie mnie jeśli się mylę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #kredythipoteczny #nieruchomosci #finanse i takie #pytaniedoeksperta
  • 10
@chwed: to jest wlasnie furtka dla swoich. Nabiora pod korek a potem wynajem czy sprzedaz lub cokolwiek.. Chyba kazdy przepis ma wytrych tylko trzeba go znalezc. Czy specjalnie czy nie to juz zalezy od studenciakow co to 'ogarniaja' xD
@ImYourPastClaire: Ja nie mam wątpliwości, czy składać ten wniosek, bo to zrobię, chciałem tylko poznać zdanie ludzi, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o prawie, nieruchomościach, kredytach hipotecznych itp. Ustawodawca wyraźnie napisał, że "dotyczy umowy zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych" a nie np. kredytu na nieruchomość, w której obecnie mieszkam. Dla mnie to jest jednoznaczne.

Mam jeden mały kredyt na jedno mieszkanie. Te wakacje w moim przypadku to są jakieś grosze,
@Lala-Sassy: Wynajmuję i odprowadzam i nawet już tam nie jestem zameldowany. Tylko że ustawa w swojej treści nie mówi nic o tym, że "mieszkanie ma zaspokajać mój cel mieszkaniowy", tylko że umowa o kredyt miała być zawarta w tym celu, a to są dwie różne rzeczy. No, a że państwo daje mi kilka dni na decyzję, to wybacz, ale nie będę się doktoryzował z prawa. Najwyżej pochodzę sobie po sądach
@chwed: Interpretując własne potrzeby mieszkaniowe, tak samo jak własne cele mieszkaniowe według ustawy o PIT jest szansa na skorzystanie z wakacji nawet przy wynajmie.
jest szansa


@marcpol: To stwierdzenie pięknie obrazuje #!$%@? naszego ustawodawstwa. Nic nie może być określone jasnymi ramami, zawsze musi być jakaś furtka, niedomówienie etc.
@marcpol: To stwierdzenie pięknie obrazuje #!$%@? naszego ustawodawstwa. Nic nie może być określone jasnymi ramami, zawsze musi być jakaś furtka, niedomówienie etc.


@chwed: Masz rację, ale w takich realiach żyjemy.