Wpis z mikrobloga

Może być, ale nie musi, pierogi lasagne czy spaghetti przecież bez warzyw się je i są dobre ¯_(ツ)_/¯


@Zgrywajac_twardziela: No tak, bywa że są dobre ale jednak bardziej mnie cieszy obiad jak jest sałatka, ziemniaki lub ryż, ew. makaron i mięso. Po jedzeniu czuje że był super obiad
! a w domu maja na odwrót, niebieski warzyw nie kocha, obydwoje mogliby jeść tylko pierogi, lasagne, kluski i makaron.
@arinkao:

No tak, bywa że są dobre ale jednak bardziej mnie cieszy obiad jak jest sałatka, ziemniaki lub ryż, ew. makaron i mięso. Po jedzeniu czuje że był super obiad

A to ja zależy na co mam ochotę i kebs cieszy, i sushi, i pierożki i #polskieobiady ¯\_(ツ)_/¯

a w domu maja na odwrót, niebieski warzyw nie kocha, obydwoje mogliby jeść tylko pierogi, lasagne, kluski i makaron.

Ale w czyim domu?
@kotbehemoth: U nas był moment że kosztowały niemal tyle samo w sklepie, teraz mięso poszło do góry i warzywa są drogie, mięso jeszcze bardziej. W tanich barach dają zestaw sałatek za 7 zł, to jest marchewka, czerwona kapusta, kiszona, wszystko w occie a w lepszych sałatki sa osobnym daniem za konkretną cenę np. 40zł, do obiadu dostaniesz garstkę, jako dekorację. O dresingach można zapomnieć bo to zwykle gotowce z tuby, pietruszka,
@arinkao: Tak sobię przeglądnąłem twoje przepisy na tagu bo od czasu do czasu szukam jakiejś inspiracji na obiad i brakuje mi w tych daniach trochę urozmaicenia. Tzn większość dań ma dosyć podobny schemat czyli mięso/ryba ziemniaki w jakiejś postaci i do tego surówka. Bardzo dużo mięsa a zwłaszcza kurczaka i mam wrażenie, że zdecydowana większość dań to taka typowa polska kuchnia czyli dosyć tłusto. Nie jestem jakimś wege świrem ale ostatnio
@fajq: Słabo skontrolowałeś bo makaronów i ryżu robię dużo, także nie tylko kurczaka, kasze też są, może trochę dalej.
Teraz jest sezon na nowe ziemniaki wiec robię ziemniaki. Baranine jedz sobie sam ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bataty też. Ryz jemy na tony i wychodzi nam uszami. Tofu, indyka, wykorzystuję często bo lubię, łososia średnio szczerze mówiąc. Aha, nie wklejam każdego dania na wykop bo byłby tu jeden
@arinkao: Widziałem widziałem i wciąż uważam, że ziemniaki i kurczak zdecydowanie przeważa nad wszystkim.( ͡° ͜ʖ ͡°). Z tych przepisów w ciągu roku indyk przewinął Ci się raz, tofu więcej bo 4 razy. :P

Jak chcesz to wieczorem Ci rzucę parę przepisów to wypróbujesz.
@arinkao: Są smaczne po prawda :). Ale osobiście porzuciłem pierś z kurczaka na rzecz piersi z Indyka. I w sumie mięso z indyka teraz mi sie wydaje smaczniejsze. Jednak na nóżki, pałki czy skrzydełka nie ma zamiennika :P