Wpis z mikrobloga

@PandaCKratka: się okaże, wibor pokazuje przyszłość, więc jeśli w sierpniu jest niedecyzjne a we wrześniu np nie podniosą, to wibor będzie nadal spadał aby osiągnąć stopy procentowe, czyli docelowo obecnie dla wibora 6m wysokość to 6,5%.
Natomiast, jak będziemy widzieć w nadchodzących miesiącach (czyli inflacja za lipiec, a później za sierpień będzie widocznie większa) to znów wibor zacznie rosnąć pod przyszłe podwyżki stóp procentowych
@TheDzions: przeciez to zalezy od st00pek, wszystko sie okaze przy odczycie inflacji z lipca, która bedzie pewnie na tym samym poziomie co czerwcowa - paliwa spadly motzno wiec stabilizacja wakacyjna bedzie, podwyzki we wrzesniu raczej prozno szukac.
@TheDzions: Zobaczmy co przyniesie przyszłość, ciekaw jestem skąd ta korekta Na moje oko banki nie chcą złotówki pożyczać bo spada jej wartość względem USD lub byćmomże związane jest to z zapaścią kredytów hipotecznych.
@al_b: jak to skąd korekta xD wibor to taka prognoza banków jak będą się kształtować stopy w ciągu 3 czy 6 msc. przed poprzednim posiedzeniem wszyscy zakładali wzrost o 100pb, niektórzy nawet więcej. te oczekiwania miały odzwierciedlenie w wiborze, który przekraczał już 7% dla 3M. w momencie, kiedy stopy wzrosły tylko o 50pb, a w sierpniu nie ma posiedzenia, banki muszą dostosować swoje prognozy do rzeczywistości, czyli pewnie teraz powolutku będzie
@powodzenia: @tallman: To dlaczego na wiosnę banki pozwalały sobie na wyprzedzanie przez WIBOR stóp o prawie 2%? W czym przeszkadza, żeby i teraz wyprzedzał? Poza tym do tej pory RPP tylko raz dała podwyżkę stóp zgodnie z oczekiwaniami. Tak to zawsze było poniżej i WIBOR korekty nie miał.
@powodzenia: Czyli sam potwierdzasz to co napisałem wcześniej - banki wiedzą, że RPP za wiele wyżej już nie podniesie, a do tego dochodzi kwestia zabicia kredytów, przez co nie pozyskują nowych klientów do golenia. Doszli do ściany.
A komentarz wcześniej pisałeś, że najpewniej dalej będą rosnąć. Więc się zdecyduj.

będzie najpewniej powoli dalej rosnąć
@witos: ja nie wierzę, że to koniec podwyżek, dlatego uważam, że będą dalej rosnąć, przy czym pewnie dopiero we wrześniu. jeśli nie będzie nieplanowanych posiedzeń to na 2 miesiące będzie spokoj od podwyżek, dlatego, tak jak pisałem, spodziewam się że wibor nieznacznie będzie teraz spadał, ale w końcu zacznie znów rosnąć