Wpis z mikrobloga

Niepopularna opinia: recesja to najlepsze co może spotkać ten kraj w tym roku
Urealnią się w końcu napompowane pustym pieniądzem wyceny aktywów i usług, a wiele branż pozwoli zachować dochody na tym samym poziomie mimo recesji.
Stop bezsensownemu napychaniu konsumpcji w opór na kredyt.
Tak samo kilka % bezrobocia wyjdzie temu krajowi na dobre.

#biznes #finanse #bekazpisu #ekonomia #gospodarka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bbkon: pozwoli zahamować spiralę płacowo-cenową w sektorach które sa na nią najbardziej narażone(czyli nie te gdzie ludzie siedzą za biurkiem i klepią excele): restauracje, turystyka, spożywka itd.
  • Odpowiedz
a bezrobocie w jaki sposób na dobre?


@bbkon: odplyw imigrantow zarobkowych i zwiekszenie wydajnosci pracy tych ktorzy ja jeszcze maja :P
  • Odpowiedz
@bbkon: nie w kazdym sektorze wzrost płac jest zły. to że jakieś korpoludki dostaną podwyżki nie ma zbytnio przełożenia na ceny uslug. za to w tych sektorach które wymieniłem, przełożenie jest ogromne i bardzo bezpośrednie
  • Odpowiedz
  • 0
@villager no tak. Ludzie będą zdychać z głodu, ledwo wiązać koniec z końcem, wszyscy zamkną się w domach. Rzeczywiście super.
  • Odpowiedz
@villager: Dziwne podejście. Czyli za przekładanie papierów w korpo dajmy duże podwyżki, a za pracę w której się trzeba narobić i jest z niej wymierny zysk (sprzedawanie zapiekanek, jazdę na taxi czy pracę w biedronce), najlepiej obetnijmy pensje o połowę. To kto tam będzie chciał pracować? Prędzej za granicę ludzie wyjadą.
  • Odpowiedz
Dziwne podejście


@mnemonk: Największa bańka płacowa to jest w wykończeniówce. Nie zarabiam mało, ale bardziej mi się opłaca obecnie robić co tylko się da oglądająć instruktarze na YT bo cena to obecnie 1,5 k netto za ok. 10 godzinny dzień pracy fachowca, który kładzie płytki czy robi szafe. Nikt mi nie wmówi, że to jest normalne.
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza No nie jest normalne. Nic tylko się za to zabierać i samemu robić zlecenia ;)
Ale nie jest też normalne podejście opa, który mówi, że w spożywce są za duże pensje, a w korpo za siedzenie na call'ach za małe, xd.
  • Odpowiedz