Wpis z mikrobloga

Ile płacicie za energię elektryczną w swoich mieszkaniach co miesiąc? Nam wychodzi 80 zł / mc w mieszkaniu 60m2 gdzie mieszka 2 osoby. Już nie mam pomysłu jak obniżyć rachunki...Wszystkie światła LED, lodówka tryb eko, sprzęty włączane tylko gdy potrzeba. Wszystko nowe - kuchenka i piekarnik elektryczny. Dostawca EON.
Z ciepłem udało się zejść poniżej 3 GJ / sezon.

#energia #energetyka #nieruchomosci #mieszkanie
  • 248
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LittleOpa: wow, niziutko. W domu na 2 rodziny, 2 osoby pracujące, 2 emerytów, infant, sprzęt normalny, stacjonarny pc i często chodzący minimum 1 tv + 2 lodówki (2 kuchnie), 2 pralki, zmywarka, płacimy na głowę 50 na miesiąc, ale nas pracujących często nie ma + z podłogowego na prąd właściwie nie korzystamy (stale jedna nastawa).

Ale sumarycznie wychodzi ponad 200 na dom na miesiąc i nie bardzo jest jak to
  • Odpowiedz
@LittleOpa: ostatnio zaplacilem 137 zl za 2 miesiace, 2 osoby, 64m2, full praca zdalna. Nie wiem gdzie jest regula, bo wczesniej bylo 163, a bywaly i rachunki na ponad 200 za jedna osobe w mniejszym mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: 230zł na 4 osoby, pralkosuszarka, indukcja, 2 PCty i pracuje zdalnie non stop więc kasa za prąd i tak mi się zwraca, nie narzekam. Masz dobry wynik, a duża cześć rachunku za prąd to jakieś różne opłaty nie ma co się z tym szarpać.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: jakbym zarabiał mnie to bym nie brał furki za 100k, bo to było by to za dużym wydatkiem. Wartość auta powinna być w okolicach max pół rocznych zarobków
  • Odpowiedz