Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wykopki kawosze mam do was pytanie, chciałbym kupić sobie ekspres do kawy i nie wiem jaki. Moi rodzice w domu mają Jura bardzo drogi, robi pyszną kawę to prawda, ale jednak kosztuje dużo. Oni mówią żebym kupił Jura bo jest najlepszy i nie warto wydawać pieniedzy na gorszy. A moja dziewczyna ma w domu ekspres DeLonghi za jakieś 2k i też mi w sumie kawa z niego smakuje, może smakuje inaczej ale nie jest zła na pewno. Czy warto wydawać tyle na ekspres i koniecznie tej firmy, czy brać inny pod uwagę? Doradzcie coś #pytanie #kawa #ekspresdokawy #pijzwykopem #zakupy
Anon2139 - Wykopki kawosze mam do was pytanie, chciałbym kupić sobie ekspres do kawy ...

źródło: comment_1657354036UM5suWNbewiaViv2xzApLN.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anon2139: Największa zaleta Juli to serwis - absolutnie każda pierdoła jest dostępna, każdą pierdołę przyjmą na naprawę i przez to taki ekspres potrafi wytrzymać z 10 albo i więcej lat. U rodziców Jura stoi już chyba 8 i robi kawy cały czas jak nowa. To taki trochę KitchenAid wśród ekspresów - może i są lepsze, może i są ciekawsze, ale to KitchenAid jak się zepsuje to po prostu kupujesz jakąś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anon2139: miałem podobny dylemat parę lat temu. Poprosiłem kumpla, który ma rodzinna firmę zajmująca się importem ekspresów, kawy, herbaty, mają też własną palarnię ziaren. Chciałem kupić model z ładnym wyświetlaczem i gadżetami. Usłyszałem od niego, żeby wybrać model przeznaczony do pracy "biurowej". Może nie będzie śliczny, ale jeśli coś ma robić z definicji 500 kaw dziennie, to z czterema nie będzie problemu przez długie lata. I tak skończyłem z Saeco
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anon2139: Jeśli zależy ci na dobrym ekspresie się nie chcesz wydawać fortuny może kup Jurę albo Krupsa ale używanego Wydasz ok 1000pln zamiast 6 czy 7k a nawet jak wyjdzie jakaś usterka to naprawe też powinieneś udźwignąć finansowo
Ważne żeby był po serwisie, najlepiej od kogoś kto zajmuje się sprowadzaniem i naprawianiem ekspresów

Jakby co to z tego co pamiętam @Kulek1981 zna się na ekspresach to może jakiś doradzi
  • Odpowiedz
@Anon2139: Im droższa jura i w zasadzie każdy ekspres tym więcej umie robić różnych kaw mlecznych. Ja mam Jurę d60 i gdybym drugi raz kupował to w ogóle bez spieniacza mleka bym wziął. Dużo zachodu aby to użyć i umyć. Jura ma super serwis w Polsce. Ale nie da się jej rozebrać do czyszczenia. raz na dwa lata do serwisu. Filtry tez drogie. 50 zł za sztukę starcza na 2-3
  • Odpowiedz
@Anon2139: bierz delonghi, roznica w smaku jest na pewno co do jury ale delonghi jest i tak bardzo dobry, mi bardzo smakuje, pije do kilku dziennie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anon2139: nivona

@rybeczka: a k---a nigdy w życiu. Mam 960 i co chwile się j---e. Serwis beznadziejny. Najpierw zaczął cieknąć - 3 razy w serwisie i nic. Dopiero po gwarancji pan mietek założył dobrze węża od wody. 3 miechy temu zapłaciłem 560 zyla za wymianę zaworu dwudrożnego po czym oring na zaparzaczy jebnął - wymieniłem już sam. A serwisowi nivona tj. AGED Pruszków serdeczny uj w dupe za
Adam_Hilter - > @Anon2139: nivona
@rybeczka: a k---a nigdy w życiu. Mam 960 i co chwi...

źródło: comment_1657368099Z88wGXikR3rBjf9ahnFIBg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kto teraz placi 7k za ekspres? Ta cena nieuzasadnia niczego, w dodatku za te pieniadze mozesz pic kawe na miescie.
Zwykly delonghi bez wyswietlaczy lcd zrobi taka sama kawe. Lepiej kupic tanszy ekspres i kupowac drozsza kawe, niz odwotnie.

@r3pr3z3nt: jeśli tak piszesz to pij sobie prime ale takich pierdół to nie wypisuj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybeczka: pal sześć w egzemplarz. Serwis gwarancyjny to dramat więc to główny argument za nie kupywaniem tego. Na plus jest wyciągany zaprzacz gdzie od serwisanta słyszełem, że jura w środku pleśnieje bo ma nie wyciągany.
  • Odpowiedz