Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z lekkim opóźnieniem, ale dowożę szczegóły w związku aferą z zatruciem pomników przyrody z tego wątku: https://www.wykop.pl/wpis/66455645/anonimowemirkowyznania-mirki-jest-afera-znalazlem-/
Garść faktów:
1. Sprawa jest znana Prokuraturze, wyniuchałem, że była robiona lokalnie afera, ale w internecie nie widzę śladów, może za słabo szukam.
2. Zdarzenie miało miejsce na terenie parafii św. Aleksego i Antoniego w Przedborzu (województwo Łódzkie, małe miasteczko nad Pilicą).
3. Nawierconych i zatrutych drzew jest łącznie chyba 12, w tym 4 (lub 6 bo dwa grube już wycięte) to pomniki przyrody. Wszystkie pomniki to były lipy drobnolistne, zatrute też zostały klony.
4. Urząd miasta napisał mi tylko tyle: > W związku z otrzymanym zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa dotyczącego zatrucia herbicydami starych drzew na terenie parafii Przedbórz informuję, iż okoliczności podnoszone w piśmie były już przedmiotem weryfikacji przez organy ścigania, tj. Prokuraturę Rejonową w Radomsku i Komisariat Policji w Przedborzu, który postanowieniem z dnia 15.11.2021r. umorzył śledztwo w tej sprawie.
Nie wiem co można zrobić na tym etapie, ale chyba łeb ukręcony. Chyba, że jednak coś się da? (,)
#afera #przyroda #ekologia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c88422de466182135472c9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 33
Może jakąś próbkę drewna do badania na obecnosc herbicydu?
Tyle że ich obecność nadal nie wskazuje sprawcy.
Może jakieś eko/zielone fanpejdże coś rozgłośnią?
@AnonimoweMirkoWyznania: pisałem wcześniej o Alarmie, jutro bedize u mnie kolega więc podrzuce mu ten temat. Jeżeli sprawa była badana przez policje to nawet nie bedziesz musiał w programie występować (chyba że chcesz, pewnie to by fajniej wyglądało, ale jest mnóstwo "jeden z naszych widzów zgłosił...")
W poprzednim wątku jakiś Mirek oferował pomoc z rozgłoszeniem tego w tvp


@shavack: skoro to teren parafii to pewnie lokalny klecha sobie rządzi na włościach, a pisowskie kacyki jak to w małych gminach są ugadani. #tvpis też by całej sprawie ukręciło łeb, bo to ich elektorat.
@AnonimoweMirkoWyznania: Dlatego nie warto nic robić, nie wychylać się bo to i tak nikogo nie obchodzi. Robisz swoje, wracasz, potem robisz znów swoje, niezbędne minimum, nic ponad to. Jak się coś #!$%@? to siadasz i obserwujesz jak to płonie.

A co do działek to pewnie ktoś będzie się bawił w zamianę klasyfikacji gruntu, aby sprzedać, lub coś tam postawić. Pomniki przyrody pewnie znacząco to będą utrudniać, a bez nich pójdzie jak
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Swoją drogą, prawie 1/3 powierzchni Polski zajmują lasy. Jaki ma sens robić z drzewa #!$%@? pomnik przyrody w tym kraju? Ma ktoś jakieś logiczne argumenty?


@slavoy: Idąc tym tokiem rozumowania:
- po co tworzyć parki narodowe?
- po co wpisywać obiekty na listę zabytków?
- po co tworzyć obszary Natura 2000?

Dbałość o otoczenie różni ludzi od przygłupów.