Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam sporo zadłużenia i nie jestem w stanie ustalić na ten moment ile i czego jest. Cały czas wypływa coś nowego. W ciągu ostatnich paru lat zadłużyłem się w wielu miejscach. Są to np. kredyty, pożyczki, chwilówki, nie opłacone zamówienia towaru na sklep, nie spłacone raty, nie płacony zus (działalność gospodarcza), jakieś reklamacje dot. towaru ze sklepu, a może nawet jakieś pozwy, nie płacone czesne za studia, mandaty, itp. Ogólnie dużo tego choć nie były to olbrzymie kwoty. Wszystkie te rzeczy były zaciągane w różnych miastach, podawane były różne adresy których nawet nie znam na tą chwilę. Do tego dochodzi choroba alkoholowa przez którą nie pamiętam szczegółów. Obecnie płacę wszystko co tylko się pojawi. A pojawia się non stop. Spłacę jedno, to pojawia się kolejne. Spłacę kolejne, to znów coś. W BIKu mam już wszystko na 0 ale tylko dlatego, że moje długi zostały wykupione przez inne firmy. Z bankiem jestem na zero i to te firmy składają papiery do komorników. W sumie jestem w takiej kropce, że mogą być to fejkowe sprawy, ale nie jestem w stanie tego zweryfikować. Komornicy nie współpracują. Mimo, że przynoszę kasę w gotówce i wnoszę o umorzenie kosztów czy coś takiego to nigdy nic takiego nie otrzymałem. Komornicy nie chcą lub nie mogą szczegółów podawać, nie mogę nic sprawdzić u innych co jest. Czasem któryś się wyłamie coś tam powie, ze widzi. Idę do tego co mi wskazał. Tam się okazuje, że od 2019 jest jakaś sprawa ale jest zawieszona, przez brak możliwości egzekucji. Pani się uśmiecha, że to nic takiego. Proszę o zaktualizowanie danych kontaktowych. Po tygodniu przychodzi pismo o wszczęciu tej sprawy. Jak tu żyć. ZUS nie wie czy coś przekazali do komornika, komornik nie wie jakie i ile tytułów prawnych jest od ZUSu. Spłacam wszystko, ZUS przekazuje kolejne tytuły i tak w kółko. NIby mogę zapłacić w Zusie wszystko ale Pani mówi, że i tak mam koszty komornicze to żebym płacił u komornika. Co mam zrobić.
#dlugi #prawo #windykacja #komornik

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c706238f6c406f2ddda511
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
@Celinka95: JDG nie jest żadną przeszkodą do upadłości konsumencikej. W sensie, przed zmianą PU z marca 2020 r. było tak, że jak ktoś prowadził działalność i nie złożył wniosku o ogłoszenie upadłości jako przedsiębiorca, wykreśił działalność i chciał iść w konsumencką, to był okres karencji chyba 3 albo 5 lat i jak nie minął ten okres, to sąd oddalał wniosek. Skutkowało to tym, że często przedsiębiorcy składali "fikcyjne" wnioski o ogłoszenie
JDG nie jest żadną przeszkodą do upadłości konsumencikej.


@SlepyBazant: Dobra, ale tu mówimy o sytuacji w której gość prowadzi JDG (tak sam rozumiem długi mają związek z JDG). W takiej sytuacji, powinien wniosek o upadłość składać jako przedsiębiorca.

I co Ci da ta restrukturyzacja, gdy OP nie jest w stanie wykazać wszystkich wierzycieli.


No dobra, ale rozumiem że jak wykaże wszystkich wierzycieli o których wie, to i tak jak sąd wyda
W takiej sytuacji, powinien wniosek o upadłość składać jako przedsiębiorca.


@Celinka95: no powinien, ale nie musi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nigdy nie przerabiałem takiej możliwości w praktyce, ale wydaje mi się, że może to przejść.

wykreślenie jdg > upadłość konsumencka > papier, że dziury w bani > 1-2 lata postępowania > zakończenie postępowania > plan spłaty dla ujawnionych wierzycieli > w okresie planu spłaty założenie jdg.

Z
tak sam rozumiem długi mają związek z JDG


@Celinka95: w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie wynikające z JDG, ze spółek osobowych i kapitałowych. Tam jest katalog zadłużenia, którego nie można umorzyć w upadłości konsumenckiej, ale tam są jakieś alimenty, renty, grzywny sądowe itd. Zadłużenie w ZUS'ie, US, pożyczki, kredyty, czynsze itd. idą do umorzenia.
OP: @Jonn: Specjalista to znaczy kto? Jak szukać takiej osoby? To nie są setki tysięcy złotych tylko z 30-50tys z czego połowę już spłaciłem. Tylko nowe się pojawiają po czasie, przez co mam duże odsetki itp. Chciałbym wszystko od razu spłacić. Co do alkoholizmu to nie pije od 2 lat i od 2 tych 2 lat walczę z długami. Nie zaciągam też nowych. Robię na etacie normalnie. Nie jestem uzależniony
@AnonimoweMirkoWyznania: to spróbuj założyć konta na wszystkich apelacjach w portalu sądów powszechnych, może Cię podepną pod stare sprawy. Podawałeś różne adresy, to pewnie pozwów czy wezwań do zapłaty nie masz. W takiej sytuacji nikt Ci nie poda wykazu wierzycieli.
OP: @SlepyBazant: Byłem w sądzie to tam mi dali tylko wszystkie sprawy które już znam. Tylko po czasie pojawiają się u komorników nowe. Było tego sporo, ale np. banki sprzedawały długi innym firmom i one sobie czekają i po czasie zgłaszają się do komorników. Listy pewnie o jakiś ponagleniach przychodzą na dawne dane. A ja się dowiaduje o długu gdy trafi do komornika.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę
@AnonimoweMirkoWyznania: to musisz dojść do tego, kto jest wierzycielem. Może w placówce banku Ci powiedzą, nie wiem tego. Ale jak napiszesz im pismo z prośbą o wskazanie, czy wierzytelność została w całości czy w części sprzedana, to po jakimś czasie powinni Ci odpowiedzieć. Pisemnie nie zrobią tego w kilka dni, bo muszą to "przemielić".
OP: @SlepyBazant: Będę musiał odwiedzić wszystkie znane banki bo nie wiem gdzie mogłem coś brać. Tzn wiem o tych u których wszystko spłaciłem. Ale banki nie chciały dawać już kredytów wiec szedłem w jakieś małe firmy pożyczkowe, w tym internetowe, które pożyczały małe kwoty bez jakiegoś tam dokładnego sprawdzania (kilka set złotych).
Ale prócz banków mam też inne długi. Sporo może być (jeszcze) za towar na sklep odzieżowy. Przyjeżdżał towar,
@AnonimoweMirkoWyznania: to musisz kombinować, nie wiem, jak masz do tego podejść. Pewnie żmudna robota chodzenia i pytania się.

firma Intrum


@AnonimoweMirkoWyznania: nie, to jest legit. Oni skupują wierzytelności za jakiś % i próbują je ściągać z dłużników. Tylko ewentualnie musisz uważać, czy dług nie jest przedawniony, ale jak nie minęły 3 lata od Twoich problemów finansowych, to one na 100% nie będą przedawnione.

https://www.knf.gov.pl/podmioty/Podmioty_rynku_kapitalowego/Fundusze_Inwestycyjne/TFI_i_FI#731