Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam sporo zadłużenia i nie jestem w stanie ustalić na ten moment ile i czego jest. Cały czas wypływa coś nowego. W ciągu ostatnich paru lat zadłużyłem się w wielu miejscach. Są to np. kredyty, pożyczki, chwilówki, nie opłacone zamówienia towaru na sklep, nie spłacone raty, nie płacony zus (działalność gospodarcza), jakieś reklamacje dot. towaru ze sklepu, a może nawet jakieś pozwy, nie płacone czesne za studia, mandaty, itp. Ogólnie dużo tego choć nie były to olbrzymie kwoty. Wszystkie te rzeczy były zaciągane w różnych miastach, podawane były różne adresy których nawet nie znam na tą chwilę. Do tego dochodzi choroba alkoholowa przez którą nie pamiętam szczegółów. Obecnie płacę wszystko co tylko się pojawi. A pojawia się non stop. Spłacę jedno, to pojawia się kolejne. Spłacę kolejne, to znów coś. W BIKu mam już wszystko na 0 ale tylko dlatego, że moje długi zostały wykupione przez inne firmy. Z bankiem jestem na zero i to te firmy składają papiery do komorników. W sumie jestem w takiej kropce, że mogą być to fejkowe sprawy, ale nie jestem w stanie tego zweryfikować. Komornicy nie współpracują. Mimo, że przynoszę kasę w gotówce i wnoszę o umorzenie kosztów czy coś takiego to nigdy nic takiego nie otrzymałem. Komornicy nie chcą lub nie mogą szczegółów podawać, nie mogę nic sprawdzić u innych co jest. Czasem któryś się wyłamie coś tam powie, ze widzi. Idę do tego co mi wskazał. Tam się okazuje, że od 2019 jest jakaś sprawa ale jest zawieszona, przez brak możliwości egzekucji. Pani się uśmiecha, że to nic takiego. Proszę o zaktualizowanie danych kontaktowych. Po tygodniu przychodzi pismo o wszczęciu tej sprawy. Jak tu żyć. ZUS nie wie czy coś przekazali do komornika, komornik nie wie jakie i ile tytułów prawnych jest od ZUSu. Spłacam wszystko, ZUS przekazuje kolejne tytuły i tak w kółko. NIby mogę zapłacić w Zusie wszystko ale Pani mówi, że i tak mam koszty komornicze to żebym płacił u komornika. Co mam zrobić.
#dlugi #prawo #windykacja #komornik

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c706238f6c406f2ddda511
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
  • Odpowiedz
OP: @SlepyBazant: No to powiem Ci, że 3 lata+ mają te długi. A nawet może i ciut więcej. Zus mam z 2017 roku i 2018. Kredyty brane były też głównie 2016-2018. No i ten sklep w tych latach co i zus. No wszystko. Tylko tak szczerze to przez 2-3 lata była cisza od tego czasu. Tzn nie wiedziałem nic o długach bo nic nie przychodziło (pewnie na stare dane
  • Odpowiedz
OP: @SlepyBazant: No to zus spłaciłem (mam nadzieję, że już cały) parę dni temu. Wszystko z lat końca 2017 i początku 2018. Czekam właśnie na list od komornika i idę w przyszłym tygodniu do zusu i tam muszą mi potwierdzić, że mam już 0,00.
Skoro jakieś działanie przerywa przedawnienie to oni wszyscy mają to przekalkulowane. Czekają z odsetkami, odezwą się pod koniec i tyle. Nie wymigam się. A pewnie
  • Odpowiedz