Wpis z mikrobloga

@robert5502: Sposób stary, jest o tym sporo filmów na youtube. Są sprzedawcy na allegro (Karolowie) którzy robią wszystko 100% legalnie, a później dostają setki pozwów sądowych za niewysłanie paczek... które przecież wysłali. Najlepsze że system allegro jest tak zbudowany, że nie mogą sprawdzić danych osobowych od osoby która im płaci.
Tak więc dostają hajs za laptopa (nic poza allegro), legitna klikalna opcja płatności przez pocztę polską), w systemie allegro powiadomienie że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robert5502: Wielkie analizy i strata czasu.
Zamiast prostej zasady - OLX to takie dawne Anonse i kupujemy tylko lokalnie. Jak chcemy coś z wysyłką to jest allegro z ich ochroną lub ewentualnie płatność z przesyłką OLX.

Ludzie za kilka złotych oszczędności na prowizji często ryzykują setki złotych. Ważne by oszczędzić a później wielki płacz o oszustwo.
Nigdy nie przestaną mnie zadziwiać osoby które cenią kasę ponad swój spokój w życiu gdzie
  • Odpowiedz
@m0rgi: Nie zrozumiałeś problemu, zobacz film który zamieściłem 2 posty wyżej. Poszkodowani nic nie omijają, robią wszystko jak allegro przykazało!
@wypok_smieszne_obrazki: Paczkę odbiera facet w masce lub słup, numer na słupa. Co zrobisz?
A nawet jeśli pokaże twarz. Zanim oszustwo wejdzie na odpowiedni poziom prawny, nagrania z kamer najprawdopodobniej zdążą się już nadpisać.
  • Odpowiedz
Czy na olxie można sprzedać drogi towar bezpiecznie? Wystawiłem xboxa, po godzinie już miałem propozycje od jakiegoś scammera.
  • Odpowiedz
To oszustwo ma już z pół roku. Niestety sprzedawca dowiaduje się dopiero od policji że otrzymał przelew od innej ofiary oszusta która chciała coś kupić.


@gridstream: chyba 10 lat, już dawno o tym czytałem
  • Odpowiedz