Wpis z mikrobloga

@robert5502: Dlatego nie kupuję nic z olx, gdzie nie można odebrać towaru osobiście.
Portal pełny Januszy biznesu, chcących albo pozbyć się szajsu, który zepsuli albo oszustów.
Ten sposób jest niestety najgorszy, bo oszukuje dwie osoby, sprzedającego i kupującego. Zepsucie planów oszustowi zależy jeszcze od dwóch osób, kupujący i sprzedający muszą ogarniać nr oferty.

Ciężki temat z tym rodzajem oszustwa.

Mam nadzieję, że dostęp do Internetu będzie ograniczany dla debili oszukujących ludzi.
@robert5502: o kurczę, może nie w identyczny, ale bardzo podobny schemat zostałam wciągnięta 5 lat temu. u mnie wyglądało to tak:
- wystawiłam na olx uszkodzonego iphone za jakieś 300-400 zł
- dostałam $ na konto, wysłałam paczkę
- po dwóch dniach dostaję telefon z pogróżkami, ze oszustwo, mam zwracać pieniądze, policja i tak dalej.

gosc zdenerwowany, ja tak samo jak nie bardziej, w jego słowotoku wyłapałam jak wspomina coś o
@robert5502 generalnie olx to jest miejsce gdzie można kupić używaną książkę, płytę, spodnie, może grę planszowa czy stary mebel. Ewentualnie dużo usługodawców się tam reklamuje. Ale kupowanie tam drogiej elektroniki to proszenie się o kłopoty.
Allegro lokalnie na przykład gwarantuje pewna ochronę i pośredniczy w płatności. Bierze za to prowizje, ofc, ale gwarantuje że społeczeństwo i święty spokój. Na pewno jest więcej tego typu portali, ale olx to
@robert5502: ziomka tak w tibii na allegro porobili kilka lat temu. sprzedawal kaske w tibii i chlop mial nick w tibii "lego" i dostawał przelewy o tytule "lego". a typ sprzedawał jakies lego na olxie XD kilka razy na psiarni byl ale nie musial oddawac zadnej kaski
@robert5502: istnieje bardzo podobny motyw kradzieży ale był lub jeszcze jest popularny na Vinted (teraz maja tam chyba opcje płatności za pośrednictwem samego serwisu czego na początki chyba nie mieli). W tej wersji to sprzedający jest oszustem.

1. Sprzedajacy-oszust ogłasza fikcyjna aukcje np na kurtkę za jakieś niewielkie sumy pieniędzy, wciąż z atrakcyjna cena.
2. Zgłasza się ofiara na Vinted ze chce to kupić.
3. Sprzedający chce przelew, kupujący się zgadza.
@GrafikaUltraHaDe: dlatego ja kupuję tylko poprzez przesyłkę OLX. Nie bawię się w żadne przelewy na własną rękę itp. Oczywiście ryzyko scamu dalej istnieje ale jest zdecydowanie mniejsze. Mimo wszystko w porównaniu z takim Allegro na OLX kupuje bardzo mało, mimo że często można znaleźć tam rzeczy taniej niż na pomarańczowej platformie.

Co mnie bardziej wkurza to to, że jak wystawię cokolwiek na OLX to zaraz mam spam wiadomości od scamerów a