Wpis z mikrobloga

@armacoder: a nie jest tak, że to obca cywilizacja chciała wskazać nam sposób życia, który polega na miłowaniu drugiego człowieka i nie robienia krzywdy nikomu a została wypaczona przez ludzi ? nie wiem czy oglądałeś odcinek gwiezdne wrota Atlantyda, gdzie głowni bohaterowie właśnie wcielają się w bogów danych nacji bo myśleli, że to zwykła gra strategiczna
a nie jest tak, że to obca cywilizacja chciała wskazać nam sposób życia, który polega na miłowaniu drugiego człowieka i nie robienia krzywdy nikomu


@KrasnalzEg: ciekawa teoria, ale kiepsko im to wyszło patrząc na Stary Testament ( ͡° ͜ʖ ͡°) Patch w postaci Dżizusa już nie uratował sytuacji. Obcy musieliby mieć niesamowite możliwości żeby tak wpływać na naszą cywilizację, ale jednocześnie na tyle małe że banalnie łatwo
@Wap30: w tych gwiezdnych wrotach to naukowiec pokazywał swojej cywilizacje nowe technologie a wojskowy jak wiadomo sztukę wojenną, być może ktoś nas testuje, a może po prostu ludzie są pasożytami. W Filmie Prometeusz nasze powstanie zostało wyjaśnione jako eksperyment ludzików z okrągłych spodków
być może ktoś nas testuje, a może po prostu ludzie są pasożytami


@KrasnalzEg: no nie wiem, równie ekscytujące co testowanie zegarów. Ludzie mają swoją mechanikę której się trzymają, nie są niczym innym. Nawet nasza nauka zdaje sobie z tego sprawę (szersza populacja mniej, ale obcy powinni). Ciężko mi uwierzyć że oni dla odmiany uznaliby że jest tyle magii w ludzkiej rasie że warto przeprowadzać jakiekolwiek tego typu eksperymenty
@Wap30: w sumie, patrząc na to, że prawie każde zachowanie można wytłumaczyć matematycznie to niebezpiecznie blisko zbliżamy się do twierdzenia wielkiej symulacji i resetu świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
niebezpiecznie blisko zbliżamy się do twierdzenia wielkiej symulacji i resetu świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KrasnalzEg: nie no, zachowanie bakterii czy roślin można było wytłumaczyć matematycznie przez miliardy lat, nie ma powodu żeby ta sama zasada z innym gatunkiem coś fundamentalnie zmieniała