Wpis z mikrobloga

@dullboy: No nie jest, właściwie też byłem zaskoczony, bo mam już serdecznie dość superbohaterów w obcisłych rajtuzach, ale ten serial łamie konwencje i podejście do tematu. Jest czymś oryginalnym i kierowanym do dorosłego widza.
@dullboy większość w tym serialu to banda narcyzów, wykreowanych na celebrytów, a co niektórzy to po prostu zwykli socjopaci z kompleksem Boga. Imydż superbohatera to tylko PR, na którym zarabia korpo, które ich sponsoruje. Są tylko fasadą, produktem dla zysków. Nikogo nie ratują, nie walczą ze "złem", chyba że na potrzeby promocyjne, pod okiem kamer. Jak dla mnie to realistyczne przedstawienie, co by było, gdyby sporo ludzi miało supermoce. Nie byłoby żadnego
@przeczki Wiem, że to bait, ale napiszę dla innych mogących mieć takie rozkimny jak OP - ten serial jest inny od typowych superbohaterskich bajeczek dla dorosłych, bo jest skonstruowany jak porządny dramat a nie podrzędny film akcji a superbohaterowie są raczej w tle i raczej jako czarne charaktery - choć nie jest oczywiste kto jest dobrym a kto złym, jak na porządny serial przystało. Ja bardzo lubię, a na typowe marvelowe superbohaterskie
@dullboy: superbohaterowie pracują dla korporacji, a serial skupia się na losach kilku ludzi, którzy chcą tych superbohaterów z różnych powodów zabić. W oczach społeczeństwa superbohaterowie są świetni (korporacja dba o PR, produkuje filmy itp. aby zarobić), jednak w rzeczywistości zdecydowana większość to aroganckie dupki, które posuwają się nawet do najgorszych czynów.

Fabuła opiera się na wydarzeniach związanych z superbohaterami i z "bohaterami" serialu, jednocześnie przedstawiając różne problemy w tej korporacji. W