Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #rower pijcie ze mno kompot ()

Chłop sobie kupił sam pierwszy raz w życiu rower od czasu dostania poprzedniego na komunię i zrobił pierwszą trasę od 6 (a właściwie to 9) lat niejeżdżenia, śmiechu warte.

Co prawda to #rowerelektryczny #ebike z #decathlon i zaraz się zejdzie bojówka z tagu #szosa, ale wolę sobie pojeździć bez celu w kółko po #krakow niż wykręcać czasy w jajogniotach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście jak kupiłem rower w tygodniu to zaraz musiało #!$%@?ć upałami tak, że tylko stał i co najwyżej w nocy mogłem się przejechać dla testu, ale ostatecznie pierwsze 20km nabite. Poprzednich przejazdów nie zaliczyłem, bo nie włączyłem #strava (więc muszę przejechać jeszcze raz xD) i do tego nie ogarnąłem że na #garmin trzeba wcisnąć przycisk start ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie będę ukrywał, że cieszę się jak małe dziecko bo o ile elektryka w rowerze nie pozwala na to by jechał sobie sam o tyle pomaga to przy podjazdach czy ruszaniu z miejsca, do tego cała konstrukcja to lata świetlne wobec spasowanego stopami generycznego roweru kupionego w 2005 z Reala za szokujące 650 złotych na którym jazda to była bardziej walka z wszechświatem. Tylko masa została, ale elektryka swoje waży i nie przeszkadza mi to aż tak bardzo.

Jedyne co to muszę wymienić sztycę siodełka i siodełko oraz wymyślić jak podwyższyć lub wymienić kierownicę - mam problemy z kręgosłupem do pewnego stopnia i wolę bardziej wyprostowaną pozycję coby się jeździło w relatywnym komforcie. Jak ktoś ma jakieś propozycje to wysłucham.
Pobierz
źródło: comment_1656746520PCwKFQt7Dpum9K2EqIhUsc.jpg
  • 37
@rezy100r: zsynchronizuj sobie konto garmina ze stravą i odpalaj tylko garmina ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyjedź z tego gówno miasta na wieś - masz puste drogi, nie stajesz co chwila na światłąch, jest chłodniej niż na tej betonowej pustyni, coś ciekawego zwiedzisz

@DunningKruger: może dlatego że wiekszośc kierowców śpi na światłach, nie obserwują otoczenia, ja na zwykłym rowerze zdążę się wpiąć i ruszyć, zanim kierowca ogarnia
@rezy100r: No ale na pewno lżej niż zwykłym. Ja swego czasu też chciałem elektryczny ale przyszedłem po rozum do głowy. Jak chciałbym wygody i nie męczyć się aż tak to wsiadam na skuter i jadę. Ja akurat od roweru chcę czuć, że jadę. Żeby następnego dnia czuć, że jechałem rowerem a nie „zrobiłem 100km” w 4h i nie jestem zmęczony
@iquiet: a to na elektryku sie nie da zmeczyc? Co to pierdzielenie XD
odblokuj elektryka i wal 40 km/h to sie zmeczysz tak samo
albo wylacz wspomaganie i jedz bez pradu rowerem o wadze 20+ kg. Bedziesz jeszcze bardziej czul ze jechales niz na zwyklym rowerze
jak mi mlody zaraz po ruszeniu z przedszkola powiedzial ze mu sie siku chce to walilem 37 km/h na podjezdzie. Tak sie zmeczylem, ze jak
@iquiet: No przecież, zapomniałem, na rowerze to jak w pracy fizycznej albo jadąc manualem. Kurła, co to ma być że jakieś wspomaganie czy coś, CZUJ ŻE PRACUJESZ KURŁA, masz się ZMENCZYĆ czuć że cię wszystko #!$%@?, JA TO PANIE ROBIĘ CODZIENNIE TRZYSTA KILOMETRÓW TYMI RENCYMA I PRZYNAJMNIEJ CZUJĘ WSZYSTKIE KOŚCI A W OGÓLE TO JA TAM WOLĘ MIEĆ KONTROLĘ NAD POJAZDEM NIE TO CO TE ELEKTRYKI KWIIIK XD

Gardzę xD
@rezy100r: a no i mialem jeszcze wspomniec, ze rowerem place jakies 28 groszy za przejechanie 100km, a skuter nieelektryczny spali polowe tego co samochod mi wali, wiec #!$%@? oszczednosc. Chyba ze ktos uzywke blinkee sobie kupi i tez na pradzie wtedy jedzie za te 1,20 za 100km, co juz jakis sens ma
I pewnie za rok czy dwa tez sobie kupie zeby miec eskuter na gorsza pogode
Przy naszym obecnym klimacie
zsynchronizuj sobie konto garmina ze stravą i odpalaj tylko garmina ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@alteron: już mam ogarnięte, chociaż to jest trochę mylące bo Strava zrobiła bezpośrednią integrację API z Garminem i wgrywa sobie sama trasy i uploaduje, a jednocześnie na Edge 530 miałem z pudełka aplikację "strava routes" która nie zniknęła po aktualizacji do najnowszego softu. Żeby było śmieszniej, prosi o zalogowanie i po zalogowaniu wrzuca
@rezy100r: na początek WTR jak chcesz po płaskim zarówno na zachód jak i na wschód, z takich lokalnych rzeczy to ojców, skała, możesz sobie zrobić wycieczkę do słomnik, miechowa - siadasz na kawkę na rynku i wracasz, następnie możesz spróbować wycieszkę do ogrodu pełnego lawendy za proszowicami, dalej na wschód to wtr potem niepołomice i puszcza niepołomicka, są tam ściezki różnego typu, następnie na południe możesz spróbować wjechać na chorągwicę pod
@Norskee: No właśnie ale 40km/h elektrykiem to nie jest wyczyn bo 50% jak nie więcej siły idzie z energii baterii a nie człowieka. Więc nie ma czym się chwalić.
Tak jak napisałem wyżej. Tak jakbym kupił elektryka i pisał „150km to pestka dla mnie, w 6h bez większego zmęczenia, bez kropli potu”.
Zrób 150km w takim czasie na normalnym rowerze to wtedy to będzie wyczyn.

I te 37km/h to bez wspomagania
@iquiet No właśnie ale 40km/h elektrykiem to nie jest wyczyn bo 50% jak nie więcej siły idzie z energii baterii a nie człowieka. Więc nie ma czym się chwalić. Nie. No ewidentnie nie masz zielonego pojęcia o rowerach elektrycznych. Jak będziesz chciał się zmęczyć to się zmęczysz Chcesz się zmęczyć to wyłącz sobie wspomagania w ogóle i ciagnj te 20 kg kto ci zabrania. Chcesz szybko do sklepu po bułki jechać to
@rezy100r: gratki i baw sie dobrze:) jazda elektrykiem daje duzo funu i chyba po to sie to kupuje. Szczycenie sie predkosciami, zasiegami i poziomem zmeczenia, miedzy rowerem a ebike i kto jest lepszy nie ma sensu. Mi 10 lat temu dawalo frajde 150km na szosie. Teraz mam mojego ulepka mtb i jazda do sklepu po bułki w pagorkowatym terenie to sama frajda oraz po lasach. Juz nie mowiac o dojazdach do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rezy100r: Co do tras to polecam przez Brzegi dotrzeć do Grabie i tam wjechać na ścieżkę rowerową w stronę Niepołomic wzdłuż Wisły Ścieżka się "nie kończy" chyba do Gdańska. Rowerzystów jest 5 albo 10 razy mniej niż tam gdzie zrobiłeś zdjęcie.