Wpis z mikrobloga

powrót do czytania Biblii jakiś czas temu przeczytałem księgę Kapłańską(ciężki materiał xd kto zaznajomiony ten zna jej "styl") odbiłem na jakiś czas a teraz powracam, myślę żeby nie wystartować od nowa i wziąć się za ewangelię tak jak polecają niektórzy chrześcijanie z drugiej strony chciałbym podejść do tego od początku do końca tak jak se kiedyś obiecałem przekład to świety Paweł paulistow polecam lepiej mi się czyta niż tysiąclecia ale tamta też spoko #biblia
morgiel - powrót do czytania Biblii jakiś czas temu przeczytałem księgę Kapłańską(cię...

źródło: temp_file.png5136505574174112793

Pobierz
  • 26
via Android
  • 1
@kolega_z_sasiedztwa Kapłańska trochę mnie pokonała xd jeszcze te prawa są w miarę ok ale te opisy rytuałów to ciężki temat niektóre momenty tylko "przejrzałem" oczami bo mózg się cały czas wyłączał xd w Liczb też widzę te opisy ilu ludzi z tych plemion zebrali i ten był synem tego ten synem tego no cieżar ale dam radę :d imo księge psalmów powinno się czytać równolegle z innymi na przykład jeden psalm dziennie
@morgiel: Ogólnie czytanie Tory jest ciężkie raczej dla każdego, kto żyje w współczesnych czasach.
Księgi te mają inne zachowania i podstawy moralne niż my teraz, więc też się na nie inaczej patrzy. Mnie na przykład bardzo zasady i prawa będące w pięcioksiągu bolały.
via Android
  • 1
@Anekito tak jak mówię myślałem o tym ale z drugiej strony jak już zacząłem tak to już pójdę w to raczej xd trudności to raczej kwestia specyfiki tych dwóch ksiąg Pięcioksiągu poczytałem trochę Jozuego i poszło już giga sprawnie, no a co do zrozumienia to w moim piśmie świętym są naprawdę dobre przypisy i opisy które czasami odsyłają na koniec do słownika który tłumaczy zagadnienia(na przykład co to jest bojaźń boża i
@morgiel: Polecam serię biblijną na YT Jordana Petersona. Póki co przerobił "Genesis". Ale komentuje to z pozycji wiedzy psychologicznej i nauki o budowie ludzkiego mózgu. Jordy sypie przykładami z różnych książek, jest bardzo oczytany. Jest też wiele analogii do innych religii. Pytania widowni też potrafią zaskoczyć.
Bed_Kriczer - @morgiel: Polecam serię biblijną na YT Jordana Petersona. Póki co przer...