Wpis z mikrobloga

To co się dzieje w tym chlewie zwanym #polska to dramat.. paliwo kosztuje tyle co w Niemczech. Podstawowe produkty spożywcze też. Jest naprawdę drogo, bo ceny są porównywalne z zachodem Europy. Jak patrzę na ceny w sklepach to jestem w szoku, niedługo wszystko będzie powyżej 10zł.. Ja wiem że tutaj każdy jest programistą, ale jednak wiekszosc moim znajomych zarabia 4-5k, teściowa od 20 lat w tej samej firmie - 3k. Ja się serio zaczynam martwić, bo niedługo będziemy jej musieli pieniądze wysyłać, żeby przetrwała. Do lekarza na NFZ się nie dostaniesz, za emeryturę nie przeżyjesz. Tu już nie chodzi o kupno #mieszkaniedeweloperskie czy chodzenie po knajpach tylko o utrzymanie się, zadbanie o swoje podstawowe potrzeby ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pieniadze #inflacja #cenypaliw #przemyslenia
  • 60
@milvanb: Chłopie co ty chrzanisz z tym kiepskim pracowaniem przez Polaków i socjalami? Owszem socjale są dla wybranych grup społecznych i nie bronię PiSu, bo ta partia to badziewie, ale żeś teraz odleciał nieźle. Polaki są w czołówce najciężej pracujących w ue (i w ogonie najbiedniejszych). Przecież nie raz były te historie jak migrant wyjechał na Zachód i nagle robi 2 razy mniej na tym samym stanowisku albo jakieś wizytacje kierownictwa
Pobierz RedSensej - @milvanb: Chłopie co ty chrzanisz z tym kiepskim pracowaniem przez Polakó...
źródło: comment_16565913180M9DKXX0AuSt3JNa9UIlJz.jpg
@Lala-Sassy: Nie sprowadzaj wszystkiego tylko do PiSu. Pis uwalił walutę i rozdał w ciul pieniędzy, ale problem jest systemowy (wręcz pokoleniowy), czyli niskie pensje w kraju taniej siły roboczej, złe warunki pracy i żałosne ceny w porównaniu do zarobków. To nie tylko wina Pisu. Trumna już została przygotowana, a Pis to gwóźdź.
A w sumie to nie wiem po co ten wywód, skoro mieszkasz w lepszym miejscu. Ja bym miał to
40% polaków na wyborach ich wybrało. pozostałe 60% cierpi nie ze swojej winy.


@kieratek: 12% na lewaków też imo można zaliczyć do głosujących na rozdawnictwo, choć raczej mających problem z katotalibanem.
No ale teraz te 60% nawet niech wytłumaczy idiotom których mają za znajomych czy w rodzinach, że przez nich mają #!$%@?, mogą też podziękować.

Ale cierpi każdy Polak, nie tylko ten który ciągnie kasę z socjalu, nie tylko ten który
@geronimo80: Dupogodziny mamy, bo u nas jest kult nadgodzin i kult taniości (zarówno firmy jak i sami pracownicy). Dziwne, że w Norwegii raczej skłaniają się ku skróceniu dnia pracy, a produktywność świetna. Dla polskiego szefa to jest abstrakcja, bo "co się bedo nudzić w pracy, co tak krótko robio". Oczywiście po co polski szef będzie inwestował w technologię, lepiej zatrudnić jeszcze kogoś tańszego ze Wschodu.

Nie mamy dużych firm globalnych, specjalizujemy
Dupogodziny mamy, bo u nas jest kult nadgodzin i kult taniości (zarówno firmy jak i sami pracownicy).


@RedSensej: kult taniości wynika z uwarunkowań rynkowych i tego co się produkuje. Nie masz własnej marki premiium rozpoznawalnej to konkurujesz ceną. Nie masz dużej firmy to o automatyzacji najczęściej możesz zapomnieć.

Dziwne, że w Norwegii raczej skłaniają się ku skróceniu dnia pracy, a produktywność świetna.


@RedSensej: No to kwestia co się robi. Przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lala-Sassy: Zaczyna to być na tyle dostrzegalne, że wiele kanałów turystycznych zza granicy teraz ma narrację "Jedzcie do Polski, jest mega tanio! Obiad z deserem w restauracji za 15€! A nocleg w hotelu 25€ za noc." Kurs euro jest korzystny dla ludzi zarabiających w euro. Do tego mniej turystów na wschodzie kraju z powodu wojny (nawet niemcy boją się, że do nas dotrze) i przedsiębiorcy obniżają ceny za hotele itp. Od
@Lala-Sassy a tam gadasz, w tvp mówią, że zajebiście nam się żyje i zachód nam zazdrości ( ͡º ͜ʖ͡º)
A tak na poważnie, nie oglądam tvp i proszę każdego, żeby nie oglądał, niech im spada oglądalność. Ogólnie to od dłuższego czasu jestem naprawdę załamany tymi cenami, to jest #!$%@? nic nie śmieszne. Jeszcze banda debili mówi, że jest w pytę i pis to najlepsze co nam się