Wpis z mikrobloga

Takiego bydlaka przed chwilą znalazłem u mnie w domu chodził na podłodze obok łóżka. Obejrzałem siebie i nie widzę żadnych śladów ugryzienia. Mam też psa ale on nosi obroże przeciw kleszczom i jego też obejrzałem i też nie widzę żadnych śladów.
#kleszcze #zdrowie #borelioza #medycyna
Pobierz
źródło: comment_1656481334ZxjlwIb13naEdpDftzAQ1G.jpg
  • 78
te obroże to często #!$%@? warte są jednak


@IGorgonzolass: z wyjątkiem chyba foresto. No i trzeba jej prawidłowo używać, musi odpowiednio przylegać, bo ona dozuje na skórę środek, który się rozprowadza w warstwie lipidowej.

Dla kota używam bravecto w kroplach. Dla psów jest w tabletkach, jeden z najskuteczniejszych środków na pchły i kleszcze na rynku.
Obejrzałem siebie i nie widzę żadnych śladów ugryzienia. Mam też psa ale on nosi obroże przeciw kleszczom i jego też obejrzałem i też nie widzę żadnych śladów.


@Turtle1380: kleszcz z psa. Mój też ma obrożę, a już kilka kleszczy przyniósł w tym roku, nie ma co się martwić, normalka :)

te obroże to często #!$%@? warte są jednak


@IGorgonzolass: 100% skuteczności nie ma chyba żadna ochrona, ale obroża działa. U
@SirSith: może tak być, ja w końcu się nie zdecydowałem, bo mam kota wychodzącego (a jakby nie był wychodzący to na diabła mi to?), który nigdy nie nosił obroży.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jenerau: mam na 2 kotach i psie, żadne gówno się do nich nie przyczepia ani pchły ani kleszcze a naprawdę koty buszują w wysokich trawach
@Turtle1380: dodam tylko od siebie, że zdecydownie nie poleca się tabletek dla młodych psów (do roku) i dla tych od 8 lat w górę. I generalnie przed zastosowaniem powinno sie najpierw zrobić badania wątroby, bo te tabletki mega mocno ją obciążają. Także warto się zastanowić co się podaje swojemu pupilowi i czy aby na pewno nie będzie więcej szkody niż pożytku. Poza tym, nie powinno się łączyć trgo typu środków, tzn.