Wpis z mikrobloga

@rador314:

Trawę kosisz, ale równie dobrze możesz kupić robota. Wtedy tylko co jakiś czas trzeba po nim "poprawić".

Odśnieżanie w Polsce xD? Chyba tylko jak Ci pług zasypie dojazd. Normalnie się śnieg pod kołami ubija i nic nie trzeba odśnieżać. Przy naprawdę obfitych opadach odśnieżasz sobie tylko tyle aby ci samochód na zderzaku się nie opierał. Są tacy którzy sobie całe podwórko potrafią odśnieżyć, ale ja jestem leniwy i mi się
@rador314 zależy czy nowy dom czy stary. W starym wszystko plus niespodzianki, typu strzału rura, Starą instalacja i wywala bezpieczniki, trzeszcą krokwie, pęka tynk. W nowym praktycznie to samo, bo majstry źle coś akurat zrobiły jak nie patrzyłeś, albo kierownik budowy przysnął...
@Stark_Espada dodaj do tego to #!$%@? o kilkugodzinnym dojeżdżaniu do miasta. Sam pracowałem w Warszawie i dojeżdżałem z nadarzyna, zanim wybudowali obwodnicę to dojazd w jedną i drugą stronę to lekko ponad godzina. Dzisiaj mieszkań koło miasta 200 tyś ludzi i dojazd w godzinach szczytu zajmuje ok 30 minut. Teraz kwestia indywidualna, czy miesiąc na wsi i mieć spokój i moc nawet o 2 w nocy puszczać muzykę i zapraszać gości, czy
@MateMizu: Zależy od domu. Przy pewnej szerokości ulicy to Ty masz obowiązek odśnieżyć ulice i chodnik. Mandat za to można dostać niestety.

Jedna z rzeczy których nikt nie wymienił wyżej. Zgodnie z prawem budowlanym w Polsce raz na 5 lat musisz robić inspekcje domu. Elektrykę i cała resztę ścian ktoś musi Ci sprawdzić.

Dochodzą jeszcze pierdoły w stylu konieczności ogarnięcia kwestii deszczówki.

Do tego raz na jakiś czas rząd coś wykombinuję
@rador314: wyobraź sobie że sprzątasz mieszkanie, to teraz wyobraz sobie ze jeszcze musisz posprzątać dookoła bloku. Oczywiście może być syf jak lubisz mieszkać w syfie. Teoretycznie przez pierwsze lata nie ma dużo roboty bo wszystko jest względnie nowe, po latach wychodzą jakieś rzeczy, np położenie kafelek na tarasie, ciągnąca woda gdzieś, jakaś wilgoć, malowanie garażu bo od bramy garażowej zrobił się czarny syf.
@rador314: sadzenie kwiatów, przesadzanie kwiatów, przycinanie kwiatów, mycie mebli ogrodowych, rozstawianie mebli, chowanie mebli, podlewanie kwiatów, rozłożenie jacuzzi, sprzątanie jacuzzi, wrzucanie chloru, ogarnianie płotu, jak wiatr #!$%@?. To tak na szybko, co mam na 40m2 w ogródku w bloku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 dzień w tygodniu trzeba poświęcić na te 40m2, a jakbyś miał 400 to dajcie spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rador314: Wszystko zależy czego oczekujesz i ile masz kasy.
Oraz czego oczekujesz.
Jakbyś się uparł nie musisz robić nic. Ot będziesz przemykał przez zarośnięte chaszcze do domu i tyle :P
Z drugiej strony jak kogoś kręci wspaniały ogród, idealnie przystrzyżona trawa, oczko wodne i inne takie to nie dziwota że ma kupe roboty :P
Zwykły prosty dom z piecem gazowym/PC, robot do trawnika raz na parę lat pomalować, 0 roślin w
naprawianie WSZYSTKIEGO i praca non stop przy tym co masz dookoła domu.

Dom do dużo więcej pracy niż mieszkanie.


@macan: no na pewno więcej roboty niż w mieszkaniu, ale też zalezy od podejścia. Jak wyznajesz kult wiecznego #!$%@?, to to każdy urlop ci zejdzie na porządkach garażu, malowaniu ogrodzenia, przesadzaniu roślin, strzyżeniu żywopłotu, a można takie roboty znacznie ograniczyć i się cieszyć nieperfekcyjnym ogrodem.
jakie są ukryte minusy mieszkania w domu?


@rador314: ogrzewanie. Tutaj nie płacisz 300 zł do spółdzielni co miesiac, musisz sam modernizowac rodzaj ogrzewania jakie masz. Pompa ciepla + PV to wydatek okolo 80 000 dla domu 150m - z tym ze to sie szybko zwroci i jeszcze bedziesz mial od #!$%@? czasu dla siebie. Jesli cie nie stac to grzejesz węglem, ale to trzeba czyscic komin, codziennie rozpalac. Jak masz piec