Wpis z mikrobloga

@zibizz1: Nie mówie, że problem z kretami nie istnieje. Ale wypisywanie go jako wady domu jest na równi z 'Mieszkania są ujowe bo wychodzi grzyb w łazience'

bo znam kilka osób które to spotkało
@rador314

koszenie
grabienie
dbanie o trawnik
pozbywanie się chwastów
przycinanie żywopłotu
mycie podjazdu, ścian, balkonu
zamiatanie
podlewanie
naprawianie wszystkiego co się zepsuje
doglądanie i dbanie o stan dachu
komin
czyszczenie kanałów odpływowych
przetykanie kanalizacji jeśli się zatka
naprawianie pieca jeśli masz taki do grzania
@rador314: Najgorsze to chyba ogrzewanie w zimie kosić nie musisz od reszty napraw masz ludzi więc bez przesady jak jesteś leniem jak ja to bez różnicy czy nie robisz nic w mieszkaniu czy w domu. Jednak plusów jest więcej i nie zamieniłbym już nigdy domu na mieszkanie w bloku
@rador314:
-omiatanie okien i ścian z pajęczyn codziennie w okresie wczesnej jesieni, lata, późnej wiosny, wewnętrznym i zewnętrznych
-Przynajmniej raz w tygodniu praca z piecem w dniach zimnych, jeśli podgrzewasz latem wodę z pieca to myślę że raz na miesiąc przynajmniej też musisz posprzątać piec.
-regularne zlecanie sprawdzanie instalacji w domu. Kominowej, elektrycznej itp.
-Na strych wychodzisz tylko jedną nogą i rękami żeby wrzucić kolejny karton i nigdy tam nie wchodzisz
@rador314: ja od pół roku w segmencie, wiec na pewno na minus to śmieci, bo musiała pamiętać kiedy ale i segregacja zawalenie workami, sporo ich produkujemy. Trawa to sama przyjemność, ale wkurza to ze nigdy nie jesteś co content, zawsze jest coś do zrobienia/poprawy choć to nie tak jak w mieszkaniu ze musisz robić wszystko w jeden dzień bo Sasiad itd. Warto pamiętać tez o komunikacji, bo ja wiedziałem ze misi
Tak dużo osób się usprawiedliwia, że mieszkanie w domu jednorodzinnym jest męczące


@xBARTEXx: jeśli cokolwiek ci się w domu zepsuje, zestarzeje i trzeba naprawić lub wymienić, to musisz sam ogarnąć. Co może być wadą, jak i zaletą, bo przynajmniej masz wpływ na to kto, kiedy, za ile i jak, a we wspólnocie, czy spółdzielni nie bardzo.

Poza tym OP nie napisał że jest męczące, tylko pytał się o dodatkowe obowiązki. A
@rador314: nie trzeba sie przepracowywac, zalezy jaki dom. Z rzeczy wskazanych to koszenie w lato. W zime trzeba dbac o ogrzewanie (wlaczanie pieca, przeglad, czyszczenia komina ew.) Wypada umyc okna z 2 razy w roku to zalezy ile masz okien. Sprzatanie tak samo jak w mieszkaniu. Z drugiej strony jak chcesz miec elegancko zadbane to mozna sobie zyly wypruc. Czyszczenie elewacji, pielenie ogrodka, przycinanie krzewow, mycie kostki, impregnacja elewacji, malowanie ogrodzenia.
@rador314: wszystko jest kwestią jak stary jest dom. Jak nowy to pozostaje trawnik do koszenia i odgarnianie przestrzeni wokół. Jak stary to może być #!$%@?. Ogólnie na plus to to że nie płacisz czynszu jak w mieszkaniu, ale naprawdę i tak płacisz więcej. Każdy chce dom ale mieszkanie lepsze jak się nie chcesz lub nie możesz przemęczać.
@rador314: ogólnie jesteś gospodarzem sam u siebie. Jak masz nowy dom to tak naprawdę koszenie trawy i ogólne dbanie o dom ale co to za problem? Mieszkanie w bloku to patologia i marnowanie życia, nigdy więcej. W domu masz ciszę i spokój, brak hałasu z sąsiednich mieszkań, czyste powietrze a do tego od maja do października jesteś na wakacjach.