Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopkowi antykredyciarze mieszkający u rodziców, czy macie świadomość, że nawet, jeżeli ceny spadną to atrakcyjnej ziemii w miastach wojewódzkich i tak nie przybędzie? To jest główna różnica między tym kryzysem a poprzednim z 2008 roku. Wtedy było jeszcze gdzie budować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Owszem, może być tak że niedługo kupicie mieszkanie 10% taniej niż w 2019 roku, ale to mieszkanie będzie na wsi pod miastem z 30-45 minutowym dojazdem do centrum. Te w fajnych lokalizacjach blisko uniwerków i innej infry dalej będą drogie i niedostępne, bo nikt takiego mieszkania sprzedawać nie będzie :) Nie, nie będzie tak, że nagle cały nowy blok zostanie opuszczony przez kredyciarzy i zrobi się dostępny na otodom. Nie będziecie mogli nigdy sobie wybierać mieszkania pod siebie po 5k/m2 w centrum miasta. Takie coś jest dostępne tylko na wczesnym etapie inwestycji, a dobre działki w większości miejsc już się skończyły.

Także śmiejcie się dalej, my sobie te kredyty jakoś pospłacamy i będziemy mieli dokładnie takie miejsca do życia jakie chcieliśmy, a wy sobie czekajcie na cud do 40'ki odkładając gotówkę. Życie jest za krótkie na bycie januszem.

#mieszkanie #kredythipoteczny #gospodarka #nieruchomosci
  • 50
nie dasz rady zaklinać cykliczności tego najbardziej zepsutego "rynku" w Polsce, a chciwość prędzej czy później zdusi ten rynek.. w końcu kiedyś będzie tak przez demografie że mieszkania będą dziedziczone a pustostanów może być na pęczki.


@Niechtopadnienaryj: Przecież op nie zaklina cykliczności. Pisze tylko (zgodnie z prawdą), że nawet jak dostaniecie te tańsze mieszkania, to będzie to po prostu towar gorszej jakości. Tak samo jak zresztą było po 2008r. Zaczęli budować
@redditowywykopek: Chlopie, ale wyobrazasz sobie coś takiego, że komus może się nie podobac mieszkanie w mieście, czy raczej jest to dla Ciebie myśl nie do przeskoczenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ergo, skoro ktoś mieszka u rodziców, to raczej w dużym domu, raczej nie wyobrazam sobie, zeby ktos siedział starym na głowie, kiedy mają 2 pokojowe mieszkanie. Więc zupełnie nie rozumiem do kogo jest skierowany ten wpis.
@re_plenish: No ale po co Wy wylewacie swoje żale na kredytobiorców non-stop? Skoro wam tak dobrze bez kredytów to nie musicie cisnąć po tych co je wzięli. Przestańcie się oszukiwać myśląc, że uniknięcie kredytu teraz to super decyzja co pozwoli wam zamieszkać we własnym domu za gotówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Glikol_Propylenowy: Wpis jest skierowany do wszystkich którzy życzą kredytobiorcom jak najgorzej i piszą wysrywy twierdząc,
@redditowywykopek: dane statystyczne przeczą nieco twojej narracji bo póki co więcej polaków ubywa niż przybywa. Nie znam rynku w całej Polsce ale w takim trójmieście ubywa mieszkańców pomimo tego, że mieszkań przybywa. Ziemi może i więcej nie będzie, ale to co na niej stoi nie będzie stało wiecznie. Jeżeli wynajem krótkoterminowy będzie mniej opłacalny to również spowoduje powrót niektórych mieszkań na rynek wynajmu długoterminowego lub na sprzedaż. Podatki od nieruchów też
@redditowywykopek: Ale nie psuj im nadziei. Ja pod koniec kwietnia kupiłem bez przecen mieszkanie to się pukali w glowe, że za szybko. Dziś mam klienta który kładzie 40k więcej. Ale ja nie chce sprzedać bo nie mam co z żetonem zrobić. Lokalizacja to slowo klucz, ale wykopek będzie się tasowal.
Przestańcie się oszukiwać myśląc, że uniknięcie kredytu teraz to super decyzja co pozwoli wam zamieszkać we własnym domu za gotówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@redditowywykopek: przetsancie się oszukiwać że kurnik za który razem z kredo zapłacicie 30k/m² (większość dla banku i developera bo koszt budowy pewnie ok 3k) to jedyna możliwość żeby mieszkać samemu.
przetsancie się oszukiwać że kurnik za który razem z kredo zapłacicie 30k/m² (...) to jedyna możliwość żeby mieszkać samemu.


@Bogdan_Adamiec_: to ja posłucham protipów jak inaczej można zamieszkać samemu - w znaczeniu zakupu nieruchomości. Biorąc pod uwagę koszta wynajmu mieszkania do tego czasu.

Bo wynajem nie jest żadną alternatywą w dłuższej perspektywie.
@redditowywykopek:

jest to oczywiste dla wszystkich, ze dzialki i nowa zabudowa bedzie coraz dalej - smieszy argumentacja deweloperow, ze dzialki sa coraz drozsze - skoro buduje coraz dalej bo w centrum NIE MA NIC PUSTEGO, to nabywane przez nich dzialki powinny byc tansze i tansze bo sa dalej i dalej.... no tak czy nie?

I tak, miasto bedzie roslo, bo nie bardzo rozumie, jak wy rozumiecie ze w miescie ma przyzbywac
my sobie te kredyty jakoś pospłacamy i będziemy mieli dokładnie takie miejsca do życia jakie chcieliśmy,


@redditowywykopek: naprawdę chcesz mieszkać w atmosferze spalin gdzie jeden drący się Seba budzi nieraz cały blok a jak sąsiad mocniej posuwa żonę to słyszysz to u siebie? xD