Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopkowi antykredyciarze mieszkający u rodziców, czy macie świadomość, że nawet, jeżeli ceny spadną to atrakcyjnej ziemii w miastach wojewódzkich i tak nie przybędzie? To jest główna różnica między tym kryzysem a poprzednim z 2008 roku. Wtedy było jeszcze gdzie budować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Owszem, może być tak że niedługo kupicie mieszkanie 10% taniej niż w 2019 roku, ale to mieszkanie będzie na wsi pod miastem z 30-45 minutowym dojazdem do centrum. Te w fajnych lokalizacjach blisko uniwerków i innej infry dalej będą drogie i niedostępne, bo nikt takiego mieszkania sprzedawać nie będzie :) Nie, nie będzie tak, że nagle cały nowy blok zostanie opuszczony przez kredyciarzy i zrobi się dostępny na otodom. Nie będziecie mogli nigdy sobie wybierać mieszkania pod siebie po 5k/m2 w centrum miasta. Takie coś jest dostępne tylko na wczesnym etapie inwestycji, a dobre działki w większości miejsc już się skończyły.

Także śmiejcie się dalej, my sobie te kredyty jakoś pospłacamy i będziemy mieli dokładnie takie miejsca do życia jakie chcieliśmy, a wy sobie czekajcie na cud do 40'ki odkładając gotówkę. Życie jest za krótkie na bycie januszem.

#mieszkanie #kredythipoteczny #gospodarka #nieruchomosci
  • 50
  • Odpowiedz
@ssauczo_pauczo: troszkę troluje a troche serio pytam dlaczego nie jest? A może ktoś nie chce się uwiazywac. Chce mieszkać blisko centrum i w każdej chwili moc się wyprowadzić do innego miasta albo kraju? Miliony powodów żeby NIE mieć swojej nieruchomości. nie mieści wam się w głowach że ktoś ma inne priorytety i np woli kasę #!$%@? na przyjemności? Np ja mieszkam w miejscu na które nigdy nie było by mnie stać
  • Odpowiedz
@Bogdan_Adamiec_:

Argument z uwiązywaniem się jest czymś co bardzo często słyszę od znajomych i widzę tu na necie, ale prawda jest taka że mało kto tak robi (skacze sobie od miasta do miasta i jeżdzi po całym państwie/świecie). Jednak znajomi, rodzina itp robią robotę i taki całkowity reset do innego miasta jest ciężki.

Patrząc na to co dzieje się na zachodzie to kupno czegoś swojego w centrum miasta jest po prostu
  • Odpowiedz
@aarahon: Mieszkanie które kupiłem (jeszcze nie jest oddane) będziemy dodatkowo wyciszać podczas wykonczenia i jest w miejscu zaraz obok parku w centrum miasta gdzie wg. planu zagospodarowania przestrzennego miedzy moim balkonem (z widokiem na ten park) nic juz nie mozna budowac. Jest moj blok, ulica i wejscie do parku z cala parkowa infra. Patologia raczej sie nie przejmuje, wiadomo ze tylko w domu masz 100% mozliwosc zapewnienia sobie spokoju. Ryzyko wystapienia
  • Odpowiedz
@redditowywykopek: jak to się zastanawiam, kto te tańsze mieszkania wybuduje? Bo o ile dev ma marży z 30 - 40 % i dużo tu już nie ugra, bo nikt na siebie ryzyka oprócz kupujących nie weźmie ;) wybudować taniej bez fuszerki tez ciężko. No to jak maja być te mieszkania taniej? Ich po prostu nie będzie. Lol.
  • Odpowiedz
Miliony powodów żeby NIE mieć swojej nieruchomości.


@Bogdan_Adamiec_: ale jest jeden bardzo mocny argument za tym, żeby jednak swoją nieruchomość mieć - starość. Nie wyobrażam sobie, żeby w wieku 70 lat siedzieć w wynajmowanym mieszkaniu. Ty chcesz wynajmwać do śmierci?
- duże koszta. Jestem młody, zarabiam spoko, to mnie stać na wynajem. Jednak nie zawsze tak będzie i zarobki będą maleć. A jeśli ktoś "woli kasę #!$%@? na przyjemności" to nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@redditowywykopek: Inwestycja w centrum Wrocławia. Odbiór w 2024. W pierwszym dniu zarezerwowane 20 najfajniejszych mieszkań. Wykopki dalej czekają na cud wyzywając od Januszy każdego kto chce mieszkać jak człowiek :)
  • Odpowiedz
Jednak raczej każdy myśli, że się zestarzeje, a nie umrze w wieku lat 40.


@ssauczo_pauczo: kurde właśnie mam ten problem, ze tak myśle i nie wiem czy to już depresja czy jeszcze nie xD, bez kitu. W sensie cieżko uwierzyć mi w zestarzenie się w dzisiejszych czasach a nawet jak już człowiek się doturla do tej emerytury to i tak z niej nie wyżyje.
  • Odpowiedz