Wpis z mikrobloga

Mam do ogarnięcia temat zgrania wesela z VHS. Już raz było to robione i zgrane na dvd ale rodzice narzekają na jakość, niby gorsza jest niż na VHS, nie wiem czy to kwestia samego zgrywania czy może po prostu DVD już siada, bo to chyba było robione 10 lat temu.

Będę na dniach sprawdzał w jakim stanie jest kaseta i to dvd i jak faktycznie będzie duża różnica to zlecę od nowa zgranie nagrania z kasety. Polecacie w #wroclaw firmę, która się tym zajmuje?: Duża jest różnica jak ktoś ma do tego lepszy sprzęt, czy raczej wszyscy zrobią tak samo?

#informatyka #vhs #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 9
trudno oczekiwać by ktoś nie narzekał na jakość VHS. To, że jest to DVD to nie znaczy że będzie jakość DVD, skoro źródło to VHS. Dodatkowo może być kwestia oglądania materiałów SD na dzisiejzsych wielkich np. 65 calowych telewizorach 4K - to zawsze uwypukla słabości niskich rozdzielczości - VHS dawał raptem 250 poziomych linii obrazu
@robert-mackowski: Wiem, że nie wyczaruje magicznie z VHS dobrego obrazu 4k, bardziej chodzi o to, że ten obraz na dvd ma czasami ścinki itd. Nie wiem jak trwałe jest VHS ale jeśli jest szansa, że materiał źródłowy nadal jest ok, to po prostu chciałbym z niego zgrać nagranie a nie z DVD, które możliwe, że jest uszkodzone.
@nabbek: polecasz z jakiegoś względu czy tak o znalazłes? Bo myślę że takich punkcików jest cała masa, sęk w tym żeby mieli dobry magnetowid na stole, najlepiej SVHS wyciągający maksymalnie co się da z taśmy, no i dobry grabber, a nie jakiś USB z Lidla
@NuklearnySzpadel:

Nie wszystko jestem w stanie ogarnąć. Czasami zakładam np. konto rodzicom na komórce, żebym nie miał potem problemów przy przegrywniu kontaktów na nową komórkę czy zakładam jakieś konto w chmurze, żeby sobie trzymali pliki. Zapisuję dane do logowania na kartce, mówię, żeby tego pilnować a potem za 3 lata jak pytam jakie jest hasło "nie wiem".
@Murasame: jeśli masz odtwarzacz VHS możesz kupić sobie przejściówkę z chinche do usb(moja nazywa się EasyCap). Jakieś 4 dyszki na allegro i jakość cyfrowego nagrania taka sama jak na VHS wychodzi