Wpis z mikrobloga

Skończyłam 5 letnie studia w Polsce i… postanowiłam wyjechać do Norwegii i znaleźć pracę na magazynie
Żadnego załatwiania przez znajomych z mieszkaniem i pracą, tylko trochę pieniędzy na start, by przeżyć pierwszy miesiąc (no i starego też wzięłam ze sobą )
Doświadczenie zerowe, znajomość języka angielskiego na poziomie trochę wyższym od podstawowego.
Dziś mija dwa tygodnie od przyjazdu, wszystko powoli nabiera sensu i pędu, kontrakt o prace w drodze (w środę pierwszy dzień), pokój na lipiec ogarnięty a i mieszkanie od sierpnia już prawie dopięte, bo mamy w planach pod koniec wakacji przywieźć z Polski swoje koty ⬛⬛⬛ więc przyda się nam więcej miejsca.
To co muszę przyznać, to fakt że ludzie tutaj są szczerze mili i pomocni. Przy załatwianiu czegokolwiek jesteśmy za każdym razem pozytywnie zaskoczeni (wynajem pokoju, dwie rozmowy rekrutacyjne, wynajem mieszkania czy nawet pan sprzedawca w sklepie!)

Zarobki w stosunku do kosztów życia wychodzą Ok, tylko kaucje za mieszkania powalają- chociaż nam udało się ją rozłożyć na trzy raty.

W środę pierwsza nocka w pracy. Trzymajcie za nas kciuki
#chwalesie #emigracja #norwegia #pracbaza
MerryLee - Skończyłam 5 letnie studia w Polsce i… postanowiłam wyjechać do Norwegii i...

źródło: comment_1656350048JxESdNrZgXFOB5gouPO4hq.jpg

Pobierz
  • 197
  • Odpowiedz
  • 14
@AlfredoDiStefano: Rozumiem. To wbrew pozorom trudna decyzja, wymagająca kompromisów. My mieliśmy dość pracy w Polsce, a w zasadzie jej braku przez to, że nie chcieliśmy tyrać by przeżyć z miesiąca na miesiąc w wynajmowanej kawalerce.. ale warto porozmawiać i rozważyć za i przeciw!
  • Odpowiedz
  • 9
@PiersiowkaPelnaZiol: Oszczędności spore bo 20k razem ale w tym momencie, mając wynajęty pokój na przyszły miesiąc zostało nam jakieś 8k, przy czym około 5k straciliśmy na paliwo, ubezpieczenie i pierdoły jeszcze w Polsce. Pracę mamy razem i tak szukaliśmy żeby dojeżdżać było łatwiej i spędzać ze sobą czas w domu, a nie się mijać.
  • Odpowiedz
jakaś lepsza robota bez ich języka to ciężko


@PiersiowkaPelnaZiol: W dużej mierze to prawda, ale czasami można trafić coś fajnego bez znajomości norweskiego. Zarobki jak na Norwegię prawdopodobnie nie będą szałowe, ale kultura pracy już tak.
  • Odpowiedz