Wpis z mikrobloga

Skończyłam 5 letnie studia w Polsce i… postanowiłam wyjechać do Norwegii i znaleźć pracę na magazynie
Żadnego załatwiania przez znajomych z mieszkaniem i pracą, tylko trochę pieniędzy na start, by przeżyć pierwszy miesiąc (no i starego też wzięłam ze sobą )
Doświadczenie zerowe, znajomość języka angielskiego na poziomie trochę wyższym od podstawowego.
Dziś mija dwa tygodnie od przyjazdu, wszystko powoli nabiera sensu i pędu, kontrakt o prace w drodze (w środę pierwszy dzień), pokój na lipiec ogarnięty a i mieszkanie od sierpnia już prawie dopięte, bo mamy w planach pod koniec wakacji przywieźć z Polski swoje koty ⬛⬛⬛ więc przyda się nam więcej miejsca.
To co muszę przyznać, to fakt że ludzie tutaj są szczerze mili i pomocni. Przy załatwianiu czegokolwiek jesteśmy za każdym razem pozytywnie zaskoczeni (wynajem pokoju, dwie rozmowy rekrutacyjne, wynajem mieszkania czy nawet pan sprzedawca w sklepie!)

Zarobki w stosunku do kosztów życia wychodzą Ok, tylko kaucje za mieszkania powalają- chociaż nam udało się ją rozłożyć na trzy raty.

W środę pierwsza nocka w pracy. Trzymajcie za nas kciuki
#chwalesie #emigracja #norwegia #pracbaza
MerryLee - Skończyłam 5 letnie studia w Polsce i… postanowiłam wyjechać do Norwegii i...

źródło: comment_1656350048JxESdNrZgXFOB5gouPO4hq.jpg

Pobierz
  • 197
  • Odpowiedz
  • 0
@DobrzeNaoliwioneLozysko: wydaje mi się że mamy zakrzywiony obraz pracy na magazynach w Polsce.. ja mam prace w magazynie wybudowanym 3 miesiące temu, zespół to sami młodzi ludzie różnych nacji, praca polega na staniu przy półkach, gdzie przed Tobą na tablecie wyświetlają się produkty które masz w zasięgu ręki i musisz je zeskanować i wrzucić do pudełka przesuwającego się po taśmie. Praca 8h dziennie z 30 minutową przerwą, do tego dostęp do
  • Odpowiedz
  • 0
@DobrzeNaoliwioneLozysko: Z tego co wiem możliwości awansu są na wyższe stanowiska, ale ja nie o tym.. nigdzie nie napisałam że chce pracować do końca życia w tym miejscu i na tym stanowisku. Uważam jednak że to dobry start by zapewnić sobie spoko standard życia i mieć czas na naukę języka :))
  • Odpowiedz
@MerryLee: Nie słuchaj tego mamrotania szczurów które myślą ze w tym swoim wyścigu o wyższe stanowiska bez żadnej wartości, za to o fikuśnych nazwach się jakoś realizują. W Skandynawii akurat nikt nie patrzy z góry na kogoś w tej czy innej pracy jak jakieś małe zawistne polskie kuhwy
  • Odpowiedz
@MerryLee: ( ͡° ͜ʖ ͡°). Norwegia jest piękna, pewnie minie trochę czasu zanim Ci się opatrzy, zazdro bo polatałbym na rowerze tam. Co do pracy, to nie wiem. Może być różnie po tym roku/dwóch/trzech może mocnooo doskwierać, że jednak pracujesz/pracujecie grubo poniżej swoich ambicji i kompetencji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Blahhblahh: języka już zaczęłam się uczyć a w branży prawnej jest trudniej o pracę z polskim wykształceniem, ale nie jest to niemożliwe. Niemniej prawdopodobnie będę celowała w inny kierunek, ale nie chce zapeszać (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@MerryLee: czy ja wiem :D co tam pięknego ;). Ja tylko chwile co prawda tam byłem ale generalnie miasta itd w Norwegii to prostota i nic ładnego tam nie znalazłem. Tylko natura bajeczna ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Blahhblahh: Dla mnie super połączenie infrastruktury z naturą. Bez przepychu i przesady, mimo że to najstarsze miasto w Norwegii a co za tym idzie mocno turystyczne. Ja jestem zachwycona całokształtem.
  • Odpowiedz
  • 0
@wutt: Hej! Właśnie od dłuższego czasu zabieram się za update ale mam problem z poukładaniem sobie myśli i tego co chciałabym wam opowiedzieć..

  • Odpowiedz