Wpis z mikrobloga

Jakieś 6 lat temu gdy jeszcze mieszkałem z rodzicami i zarabiałem 2.5k na miesiąc poleciałem z ziomkiem do Japonii na 3 tygodnie(całość wyszła nas ok 12-13k za osobę). Cała kasę zaoszczędziłem sam i do teraz uważam, że była to bardzo dobra decyzja, bo co zwiedziłem to swoje. Teraz zarabiam 8 razy więcej i nie mogę sobie pozwolić na tego typu podróże bo tu kredyt, tu trzeba wykończyć mieszkanie, tu auto do końca spłacić itd...ehh mirki tęsknię za takim beztroskim życiem, że mogłem sobie wydać wszystkie oszczędności i polecieć na koniec świata, nie odkładajcie marzeń na później!
#wspomnienia #podroze #japonia #feels #finanse #zarobki
  • 23
@sruba_m3: W sumie czemu nie, nie wiem jaka branża ale mniej więcej tyle zarabiam w IT z 6letnim doświadczeniem (a zaczynałem od praktyk za 2,5k właśnie)

@Sebb521: Jestem w poniekąd podobnej sytuacji, na studiach bez problemu ufundowana wycieczka do Japonii, teraz masa innych wydatków. W sumie najwięcej pochłania mieszkanie, cały czas coś dokupujemy, tu klimatyzacja, tu jakieś fajne biurka - człowiek przyzwyczaja się do wygody i na takich rzeczach przestaje