Wpis z mikrobloga

Negocjacje są zawsze dobrym pomysłem, warto rozmawiać o swoich potrzebach, jednak bawi mnie wypokowe przeświadczenie że tylko tyle wystarczy any otrzymać podwyżkę.


@CyrekLax: Fakt. Dość często trzeba położyć jeszcze wypowiedzenie umowy
26 uro to chyba idealna okazja żeby porozmawiać w pracy o podwyżce żeby zrekompensować stratę ulgi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@bibr: typowa mentalność polaka. Podwyżka bo podatek wyższy a nie dlatego że zrobiło się coś więcej. Szef będzie bardzo szczęśliwy, że będzie płacił więcej za tę samą pracę tylko dlatego że jesteś starszy xD
@bibr: ja myślę, że to dobry moment żeby uświadomić sobie jak Państwo rżnie ludzi w podatkach i zastanowić się, czy te pieniądze są aby na pewno dobrze wydatkowane. A potem świadomie wspierać partie, które dążą do tego, żeby opodatkowanie zmniejszyć.
@artur-hemingway , @GeWa pracownik mało wie i brak podatku to jest dobry deal dla obu stron, ale po wieku 26 pracownik już wie co i jak w firmie (i w pracy) i opłaca się mu płacić normalnie, powinno mu się dać wyrównanie, albo niech pracodawca męczy się z kolejnym studentem który nie za wiele umie, ta podwyżka powinna być uznawana za inwestycje w pracownika który swoje już wie, ale nieeeee dla polakow
@Chris_Karczynski w dużym uproszczeniu, i trochę wyrównam liczby ale, z 3k zaczyna zarabiać 2k (niby 1/3) ale w moich oczach różnica pomiędzy wypłatami to 1k, a 1000 złoty to 50% z 2000, ja tak to widzę, dla mnie ten pracownik zaczyna zarabiać 50% mniej