Wpis z mikrobloga

@sa_powody_do_mruczenia no mój jak miał dwa lata potrafił sobie posprzątać pokój, w sensie poukładać w miarę wszystko. Jednak odkurzanie, czyszczenie okien juz ktoś inny ogarniał.

Jednak już teraz jak ma prawie 4 potrafi ładnie wszystko poukładać i przygotować pokój do robota sprzątającego i to sam z własnej woli. Więc jak się z młodym ćwiczy o czas spędza to może wiele ogarnąć.

  • Odpowiedz
@sa_powody_do_mruczenia kwestia interpretacji rodzica jak dla mnie. Mam córkę rok i dwa miesiące. I zmywarkę rozładuje i pranie rozwiesi i zakupy rozłoży.i można to tak ująć ale fakty są takie że poda talerze w swoim tempie. Pomietolone ubrania upchnie na suszarkę bo mamy taką pionowa. A zakupy rozgarnia po podłodze jak nie zdążysz odbierać. Więc kwestia ubrania tego w slowa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ciemnienie: to ty powiedzialeś pierwszy dzbanie, ze 2 latkowie sobie poradzą w wielu czynnościach, toci mowue zaplodnij 5 latke, trzy lata roznicy miedzy 2 latkiem a 5 to nic

@Lauraaa: ale jesteś #!$%@? typie.
  • Odpowiedz
I nic zrobić porządnie.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: dziecko ma się przy tym uczyć pewności siebie i samoogarnięcia, a nie dorównywać osiągami dorosłym.

Takie zarzuty to idealny sposób na wychowanie dziecka jako przegrywa, co będzie za 20 lat płakał, że rodzice go niczego nie nauczyli, a on sam ma ataki paniki gdy musi zrobić coś nowego i nieznanego XD
  • Odpowiedz
@sa_powody_do_mruczenia: siostra ma aktualnie 2 latka, i nie sądzę żeby autorka kłamała. Choć pewnie trochę podkoloryzowuje to co dziecko robi. Nastawienie pralki to kwestia włożenia ubrań do środka i kliknięcia 2 przycisków. A ze sprzątaniem przez takie małe dzieci wygląda to tak że coś tam pozamiatają lub odkurzą ale potem dorosły i tak musi to sam dokładnie posprzątać
  • Odpowiedz
@sa_powody_do_mruczenia: Musisz odrzucic definicje doroslych ludzi na temat tego co znacza te terminy. Dla ciebie zrobienie kanapki to wziecie noza, ukrojenie pajdy, posmarowanie maslem, otworzenie lodowki i wyjecie produktow, odkrecenie #!$%@? sloika z oliwkami… Dla tego dziecka to zlozenie takiej kanapki z produktow lezacych przed nim na talerzu. Mycie podlogi - nie nalal do wiadra wody z plynem, wzial mopa i #!$%@? po domu. Najprawdopodobniej jak mu sie cos wyleje
  • Odpowiedz
@sa_powody_do_mruczenia: to pewnie takie kolorowanie przez matkę. Moja córka (przyszła studentka prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk) ma równe 2 lata i też potrafi odkurzać tzn. bierze odkurzacz i jeździ nim po podłodze XD jak jej rozrzucę np. cukier to poodkurza, ale to wszystko jest niedokładne.
Moja też pralkę potrafi nastawić czyli kręci pokrętłem w tą i z powrotem i zamyka potem drzwiczki
  • Odpowiedz
@sa_powody_do_mruczenia: Zrobienie kanapki przez takiego malucha w montessori zazwyczaj wygląda tak że ma jakąś swoją małą lodóweczkę i mały chlebaczek specjalnie dla niego przygotowane. Z tej lodóweczki wyciąga pokrojone już składniki, które kładzie na przygotowane już kromki pieczywa. Podobnie ze sprzątaniem - może wykonać jakiś malutki skrawek obowiązku domowego pod ścisłym nadzorem, ale nie jest to sprzątanie całego domu na równi z dorosłym.

Ale mimo to szanuję w opór rodziców,
  • Odpowiedz