Wpis z mikrobloga

Batem nie, ale niektórzy mogą stosować presję na dwulatku by robiło pewne rzeczy. Takie czynności jak mycie okien w wieku 2 lat są bardzo obciążające w tym wieku.


@Glimpse0fTheFuture: ile dwulatków wychowywałeś? Na 99% mniej niż jednego, skoro nie potrafisz się domyślić, że to ma być zabawa, a nie obciążenie.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: niekoniecznie porządnie ale, tak @sa_powody_do_mruczenia: idzie nauczyć dzieci w tym wieku takich rzeczy. Jeszcze jak miałam Netflix to lubiłam taki program "moje pierwsze sprawunki" czy jakoś tak, były tam malutkie dzieci, które musiały wykonać zadania bez udziału dorosłych. Np dwuletnia dziewczynka musiała iść sama po za kupy do sklepu.

Oczywiście dzieci były kamerowane i pilnowane przez całą ekipę ludzi z programu, ale dawały radę bez ich pomocy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sa_powody_do_mruczenia: madka koloryzuje i chyba próbuje podbić swoje ego. Ale generalnie u mnie jak młoda miała 2,5 roku to chętnie odkurzała i mazała mopem bo sprzątaniem tego nie można bylo nazwać. A zrobił kanapki to pewnie wrzucił pokrojonego pomidora na kawałek chleba. nastawienie pralki to raczej pod okiem dorosłego albo naciska po prostu guzik
  • Odpowiedz
Gdyby dzieci robiły na #!$%@? rzeczy to byś zamiast tshirtow i spodni nosił płachtę na byka a zamiast jeździć Tesla to byś zapieprzal na koniu


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: no rzeczywiście, gdyby nie dzieci pracujace sumiennie i dokładnie w wieku 2 lat to byś teraz zapylał per pedesem, a nie Teslą. Że też wcześniej o tym nie pomyślałem. Rozumiem, że mniej więcej do wieku 10-16 lat (zależnie od czynności i indywidualnych umiejętności może
  • Odpowiedz
@Polanin: Wychowasz kolejnego nieudacznika tak jak twoi rodzice. Jeśli to dla ciebie nieistotne to współczuję. Ja przykładam dużą wagę do tego by moje dziecko przykładało się do rzeczy które się podjęło i robiło to dobrze. Gdy mój syn ze względu na wpojony perfekcjonizm, dokładność i sumienność odniesie sukces twój nadal będzie przypalał wodę na herbatę i miał dwie lewe ręce a ty mu będziesz klaskać, że świetnie się stara i
  • Odpowiedz
Gdy mój syn ze względu na wpojony perfekcjonizm, dokładność i sumienność odniesie sukces twój nadal będzie przypalał wodę na herbatę i miał dwie lewe ręce a ty mu będziesz klaskać


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Mam nadzieję, że nie wspomnisz tej rozmowy, bo kiedyś okaże się, że Twój syn zmaga się z problemami psychicznymi wynikającymi z wychowania przez ojca z zbyt wygórowanymi oczekiwaniami, czy cierpi na jakąś nerwicę natręctw. Moje dzieci dzięki zachęceniu do
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że nie wspomnisz tej rozmowy, bo kiedyś okaże się, że Twój syn zmaga się z problemami psychicznymi wynikającymi z wychowania przez ojca z zbyt wygórowanymi oczekiwaniami, czy cierpi na jakąś nerwicę natręctw. Moje dzieci dzięki zachęceniu do próbowania różnych rzeczy mają szansę wybrać swoją drogę. Nie widzę żadnego sensu, żeby zdobywali poziom japońskiego stolarza kiedy budują ze mną domek dla ptaków, ani stawali się Robin Hoodem, bo zainteresowało ich strzelanie
  • Odpowiedz