Wpis z mikrobloga

#programowanie #naukaprogramowania #python
Cześć wszystkim,
postanowiłem się trochę ogarnąć, zmienić branżę i nauczyć się programować. Zacząłem studia z informatyki, ale w trakcie nich rozpocząłem pracę jako handlowiec, przez co nie skończyłem pisać pracy i nie obroniłem się. Posiadam przez to jakieś podstawy, ale i tak będę pewnie musiał wszystko od nowa ogarniać. Postanowiłem wybrać Pythona. Znalazłem kilka fajnych materiałów na youtubie i kursy na Udemy. Niestety w internecie pełno jest mało merytorycznych, płatnych szkoleń, które tak naprawdę nie uczą niczego. Jesteście w stanie mi polecić jakieś fajne merytoryczne materiały? Naukę chciałbym zacząć w języku polskim (podstawy, zdaję sobie sprawę z tego, że więcej materiałów mam po angielsku i później będę musiał przejść na ten język), język angielski mam na poziomie B2, ale przez to, że pracowałem tylko na terenie Polski, od 3 lat używam go wyłącznie na wakacjach. Jestem też ciekawy co myślicie o bootcampach, albo czy są jakieś szkolenia, które oferują po zakończeniu certyfikaty, mogące się przydać później przy szukaniu pracy. Za wszystkie rady dziękuję i pls bez hejtu, że to kolejny post o takiej tematyce.
  • 12
  • Odpowiedz
@michallac: https://www.w3schools.com/python/python_syntax.asp nie umiem zrobić entera na smartphone i wyjdzie post bez nowych wierszow, ja z tej strony uczę się składni Pythona, plus jakieś podstawy zadman zs strony hackerrank, ale ja to bardziej hobbystycznie niż próba zmiana branży. Jest jeszcze youtube który ma podstawy Pythona w 2h bardzo łatwe do znalezienia. Co do angielskiego to raczej naucz się czytac i słuchać w tym języku bo bez tego to raczej slabo.
  • Odpowiedz
@Floryda: Nie napisałem, że nie mogę słychać po angielsku, tylko, że podstawy chcę ogarnąć w języku polskim. Może mało precyzyjnie to opisałem, chciałbym w miarę szybko przyswoić podstawy, dlatego na początek szukam czegoś po polsku, języka nie używałem długo i nie znam słownictwa specjalistycznego. Od jakiegoś czasu rozmawiam z native speakerem, w celu odświeżenia wszystkiego. Zdaję sobie sprawę, że większość materiałów mam w języku angielskim i jak ktoś zna coś
  • Odpowiedz
@michallac: tutaj szanownego kolegi jest roadmap-a: https://roadmap.sh/, każde szkoelnie jest coś warte, nawet te bootcampy - jednak nawet najlepsze szkolenie nic nie będzie warte bez kilku lat codziennej pracy. Programowanie to żmudna praca tak jak nauka języka.
Jeżeli już widać że "nie chce" się po angielsku materiałów przyswajać to już to jest sygnał że i do programowania podchodzi się być może z podobnym podejściem.
Niestety ta branża wymaga niesamowitego self-control
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@michallac: po polsku nie czytaj nic najlepiej, nabawisz się naleciałości dziwnych - zwłaszcza na poczatku - i będzie z ciebie beka na okrągło.
Poza tym kod jest po angielsku. Dokumentacja jest po angielsku. Narzędzia też. I wszedzie bedziesz widział te pojecia ktorych nie bedziesz znał xD

A co do nauki to jakiś python basics gdziekolwiek za free, pozniej google -> ideas for first python project i lecisz.
  • Odpowiedz
Niestety ta branża wymaga niesamowitego self-control i to pod każdym względem, czy wiesz że jeśli chesz osiągnąć naprawdę dobre wyniki będziesz musiał zrezygnować z wielu rzeczy? Np Alkohol, imprezy, a nawet po części życie towarzyskie?


@typ_z_internetu_pro: #shitwykopsays
Programowanie nie jest dla każdego i wymaga ogarnięcia ale po co bredzisz takie rzeczy, zaraz napiszesz żeby OP raczej spróbował zostać astronautą.

Naukę chciałbym zacząć w języku polskim (podstawy, zdaję sobie sprawę z tego, że więcej materiałów mam po angielsku i później będę musiał przejść na ten język), język angielski mam na poziomie B2, ale przez to, że pracowałem tylko na terenie Polski, od 3 lat używam go wyłącznie
  • Odpowiedz