Wpis z mikrobloga

Dawno temu jak powstawały banki wymyślono coś takiego jak tajemnica bankowa. Chodziło o to, aby zachęcić ludzi do trzymania pieniędzy w bankach, a nie w tapczanie. Tak jest bezpieczniej i lepiej dla gospodarki. Tajemnica była stopniowo luzowana, początkowo do walki z terroryzmem, później dodatkowo przeciw praniu pieniędzy. No i w tej krótkiej historii docieramy do dzisiaj, gdzie pis sobie przepchął cichaczem przepisy, że skarbówka ma prawo zaglądać wam na konta w zasadzie bez powodu i w dowolnym momencie. Moje państwo, takie wspaniałe.

#gielda #banki #tajemnicabankowa #prawo
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: rip stare baby z US wzywające do wyjaśnień ws. podejrzanych przelewów "za dobre ruchanie", "na wude" w których zoomerzy i milenialsi oddawali znajomym hajs za wspólne wakacje i wydatki xd
  • Odpowiedz
@mickpl: dlatego jak już pracodawcy wymyślili, źe konta bo im łatwiej, to odkąd pamiętam, dzień wypłaty - wypłacam sobie ją w całości w bankomacie, nie ma tam nigdy więcej niż 2 złote, ostatnio na koncie miałem 50 groszy
  • Odpowiedz
@mickpl nie wiesz czy masz, znajdą przelewy od znajomych czy do znajomych i zaraz będzie nieopodatkowany dochód albo niezgłoszona pożyczka, darowizny od rodziny itp. Daj mi człowieka a znajdę paragraf.
  • Odpowiedz
@mickpl: Pisiorkom się posypał plan z Pegasusem i szpiegowaniem telefonów opozycji, to teraz w zamian sobie będą przeglądać ich prywatne konta w bankach. Na pewno jakieś przelewiki z niewiadomych źródeł się znajdą, na miesiąc przed wyborami nagle wypłynie info w wiadomościach, że jakiś poseł opozycji dostawał regularny hajs z kremla (bo jak nie z kremla, to skąd?) i będzie kręcenie afery na każdym programie TVP, aż im sondaże spadną. A
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: lol typie, takasraka w sposób humorystyczny napisał że się mylisz a ty błędnie wyjeżdżasz z ad personam

(...) porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome (...) jego dokonania - congratulations, you played yourself

  • Odpowiedz
@nightrain: Kurde, byku to widzę, że lepiej lecisz jak ja. Też jestem wielkim zwolennikiem prywatności i anonimowości finansowej, ale 2 złote na koncie no to inny level. W sumie to szanuję. :)
  • Odpowiedz
@mickpl: Coś w tym jest. W sumie to chyba i tak mało osób się spodziewało dalszych akcji z zabieraniem prywatności po tych rejestracjach numeru telefonu na PESEL (zdaje się zainspirowanych przez zerowca Z.Z). "Walka z terroryzmem i pranie brudnych pieniędzy" to zajebisty pretekst, to w sumie można pod wszystko podciągnąć. Podejrzenia da się z d--y i co nam pan zrobisz? Oczywiście pranie brudnych pieniędzy obejmuje tylko zwykłych ludzi, bo rajów
  • Odpowiedz
tajemnica bankowa. Chodziło o to, aby zachęcić ludzi do trzymania pieniędzy w bankach, a nie w tapczanie

@mickpl: Czemu tajemnica co do źródeł miała zachęcać tych, którzy zarobili uczciwie? Żeby przekonać uczciwego wystarczy pokazać, że jest bezpieczniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mickpl: a nie chodziło o to że kiedyś w bankach kasę trzymali tylko bogaci, a bogaci zawsze mają specjalne przywileje? I zasady trzeba luzować gdy wszyscy zaczęli ten trzymać kasę?
  • Odpowiedz