Wpis z mikrobloga

Najbardziej kisnę z januszy, którzy twierdzą że wykres logarytmiczny to jakieś oszustwo, że jest używany żeby coś ukryć niby. Jedynie ośmieszają się tym stwierdzeniem, bo wykres logarytmiczny jest powszechni stosowany, tylko trzeba rozumieć jak go czytać.

Tu jest porównanie BTC/USD logarytmicznego i liniowego.
W dziesiętnym logarytmicznym każda wartość zmiany o dany % jest tej samej wielkości.

Dla przykładu wzrost o 1000% z $5 do $50 jest dokładnie tej samej wielkości co z $500 do $5000 lub $5000 do $50000.
Dzięki niemu łatwo ocenić ilość zwrotu z inwestycji o różnych wartościach.
To teraz porównajcie to z liniowym. Na nim wzrost ze $100 do $1000 jest dużo mniejszy niż z $50000 do $70000 mimo że wyniósł tylko 400% w porównaniu z 1000%.

Obecnie jest często przytaczany, ponieważ na nim widać ile było w przeszłości podobnie dużych baniek i crashy jak ostatnie. Na liniowym gówno widać. Cóż, btc tak mocno #!$%@?ł przez lata że obecnie na liniowym historii sprzed kilku lat praktycznie nie widać, bo jest wypłaszczona, mimo że go mocno przeskalowałem w pionie...

Ktoś kto twierdzi że to manipulacja, jedynie pokazuje swój absolutny brak wiedzy w temacie i się ośmiesza. Beka z was. Szczyt dunninga-krugera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Robię wpis żeby do niego odsyłać kolejnych jełopów.

#bitcoin #kryptowaluty #gielda #inwestycje #ekonomia
Pobierz
źródło: comment_1655984655vw6ojMK5aZWs45McQR3BRP.jpg
  • 66
@kamil-wasniewski: Ale tu w nim walnąłeś pierdyliard komentarzy :D
Czarno bo męczysz. Leć ogłoś że cię cenzuruję, bo nie mogłem poradzić sobie z twoją argumentacją :D

@maggotbrain15: Pamiętasz jak ostatniopytałeś o niego, mówiłem że on ma ataki i spamuje moje wpisy panicznie je atakując? Masz przykład. Nic z tego nie wynika, tylko idiotyczny atak w panice. Niewygodne wpisy...
@Opposition_Fuhrer: wykresow logarytmicznych sie uzywa przy duzym rozstrzale wartosci w krotkim czasie, bo liniowe sa nieczytelne wtedy, ty sie lepiej zastanow czy szybkie wzrosty i spadki, ktore trzeba specjalnie pokazywac na skali logarytmicznej na btc nie swiadcza o duzej wartosci spekulacyjnej, bo zlota ktore ma mniejszy dodruk od btc nie trzeba na skali logarytmicznej pokazywac, ropy naftowej tez nie( ͡° ͜ʖ ͡°)
opy naftowej tez nie( ͡° ͜ʖ ͡°)


@grypa-grypowska: Gościu, to nie jest tak że ropę tak się pokazuje. Widzisz po prostu jej wykresy nie dla traderów, tylko dla ludzi mające obrazować jak zmieniała się jej cena w czasie.

Ktoś kto spekuluje na ropie ma gdzieś zmiany o $, ale o wartość %.
Nie kapujesz kto i po co jej ma używać? W spekulacji jest przydatny, poza nią
@grypa-grypowska: Ja #!$%@?ę. Jak pokazujesz januszowi o ile poszło paliwo w górę w czasie, to czytelny jest liniowy.

Dla spekulanta, który traduje na ropie czytelniejszy jest logarytmiczny, bo spadek ze 150$ do 75$ to -50%, identycznie jak z 40$ do 20$.

Janusz któremu pokazuje się wykres zmiany ceny w tv, nie spekuluje na niej.

Naprawdę nie łapiesz dlaczego on jest używany w spekulacji a poza nią nie?
Widzisz wykresy w cenie
@Opposition_Fuhrer: mowisz o niewielkich zmianach procentowych w krotkim czasie (kilka kilkanascie-kilkadziesiat sekund) gdzie ludzie graja na dzwigniach 1:100 i wiekszych, co to ma do rzeczy przy wykresach log 10 letniego dla btc ktory wkleiles? podstawowa iednostka czasu jest kwartal na gieldzie
@Opposition_Fuhrer: na dzwigni 1:100 potrzebujesz sledzic zmiany w skali logarytmicznej bo masz DUZY ROZSTRZAŁ w KRÓTKIM CZASIE co do ulamka procenta a jak sobie hodlujesz jak kryptowojak ktory sprawdza w przerwie w pracy od przewracania burgerow to interesuje cie wartosc liniowa( ͡° ͜ʖ ͡°)