Wpis z mikrobloga

Najbardziej kisnę z januszy, którzy twierdzą że wykres logarytmiczny to jakieś oszustwo, że jest używany żeby coś ukryć niby. Jedynie ośmieszają się tym stwierdzeniem, bo wykres logarytmiczny jest powszechni stosowany, tylko trzeba rozumieć jak go czytać.

Tu jest porównanie BTC/USD logarytmicznego i liniowego.
W dziesiętnym logarytmicznym każda wartość zmiany o dany % jest tej samej wielkości.

Dla przykładu wzrost o 1000% z $5 do $50 jest dokładnie tej samej wielkości co z $500 do $5000 lub $5000 do $50000.
Dzięki niemu łatwo ocenić ilość zwrotu z inwestycji o różnych wartościach.
To teraz porównajcie to z liniowym. Na nim wzrost ze $100 do $1000 jest dużo mniejszy niż z $50000 do $70000 mimo że wyniósł tylko 400% w porównaniu z 1000%.

Obecnie jest często przytaczany, ponieważ na nim widać ile było w przeszłości podobnie dużych baniek i crashy jak ostatnie. Na liniowym gówno widać. Cóż, btc tak mocno #!$%@?ł przez lata że obecnie na liniowym historii sprzed kilku lat praktycznie nie widać, bo jest wypłaszczona, mimo że go mocno przeskalowałem w pionie...

Ktoś kto twierdzi że to manipulacja, jedynie pokazuje swój absolutny brak wiedzy w temacie i się ośmiesza. Beka z was. Szczyt dunninga-krugera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Robię wpis żeby do niego odsyłać kolejnych jełopów.

#bitcoin #kryptowaluty #gielda #inwestycje #ekonomia
Opposition_Fuhrer - Najbardziej kisnę z januszy, którzy twierdzą że wykres logarytmic...

źródło: comment_1655984655vw6ojMK5aZWs45McQR3BRP.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@bruhhhhhhhh: Co to znaczy dla większości? Bo wtedy zacząłeś odkrywać BTC? I dla ciebie już nie ma znaczenia historia aktywa?

@kamil-wasniewski: Używam narzędzia które dobrze obrazuje to co chcę pokazać. W tym przypadku historyczne bańki i crashe. Dzięki za radę. Jeśli ktoś nie rozumie wykresu log, to tylko jego wina i to on mi wciska że jest niewłaściwy. Niech sobie używa sam narzędzi które mu odpowiadają. Mnie odpowiada obecnie to.
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: Historia aktywa nie ma wpływu na jego przyszłą cenę

Nic ci nie wciskam, jeżeli według ciebie lepiej to wygląda na logarytmicznym, to z niego korzystaj.
To nie ma żadnego wpływu na rynek.

Manipulacja to jest na Coinmarketcap, gdzie uśredniają wykres liniowy, aby wyglądał atrakcje.
  • Odpowiedz