Wpis z mikrobloga

W sumie naszła mnie taka rozkmina z kategorii prawa o ruchu drogowym.

Mianowicie: jadę rowerem i zbliżam się do skrzyżowania. Przed skrzyżowaniem jest sygnalizacja świetlna a za nią jest przejazd rowerowy (przed poprzeczną jezdnią) w który chcę skręcić w prawo. Teraz pytanie zasadnicze: (opcja 1) powinienem skręcić w przejazd mając czerwone nad jezdnią ale zielone na przejeździe - czy (opcja 2) dopiero mając zielone na jezdni ale czerwone na przejeździe.

W obu bowiem przypadkach muszę w którejś części manewru jechać na czerwonym :| Nie bierzcie pod uwagę, że po prawej jest DDR - szukałem przykładowego skrzyżowania na GMaps.

#rower #rowery #ruchdrogowy #polskiedrogi #prawo #kierowcy #drogidlarowerow #policja
PanBulibu - W sumie naszła mnie taka rozkmina z kategorii prawa o ruchu drogowym. 

...

źródło: comment_1655983523nS0ZFSBNQuURFlDATQXTbR.jpg

Pobierz

Ankieta do pytania w treści wpisu

  • opcja #1 12.1% (4)
  • opcja #2 87.9% (29)

Oddanych głosów: 33

  • 13
(opcja 2) dopiero mając zielone na jezdni ale czerwone na przejeździe.


@PanBulibu: opcja 2, to jak skręcając autem w prawo. Czekasz na zielone, mimo, że droga w którą skręcasz ma czerwone - możesz tam wjechać. Należy ustąpić pierwszeństwa pieszym.

A tak naprawdę, to projektantów polskich DDRów walić prądem po jajach.
@kuraku I to jest właśnie to. #!$%@? infrastruktura. Teoretycznie nie możesz wjechać na DDR przez przejście o ile nie ma na nim śluzy albo tego typu zjazdu. Ja w takiej sytuacji skręcam normalnie drogą i zjeżdżam w najbliższy zjazd do posesji czy cokolwiek takiego co ma obniżony krawężnik, no chyba że miałbym się załadować w jakąś DK, wielopasmową drogę albo widzę, że dalej takiej możliwości nie ma.
Jak się nie obrócisz dupa
@PanBulibu: Opcja #3. Dojeżdżasz do sygnalizatora, zamieniasz się w pieszego, wchodzisz na przejście - o akurat mam zielone, przechodzisz, zamieniasz się w rowerzystę i włączasz się do ruchu z chodnika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Eh, brak wjazdów na DDR to jest patologia. Zgodnie z przepisami powinieneś skręcić w prawo i szukać wjazdu na tę śmieszkę. W praktyce ja zawsze wjeżdżam "na czerwonym" wcześniej jednak oczywiście ustępując wszystkim
Teoretycznie nie możesz wjechać na DDR przez przejście


@Najmilszy_Maf1oso: Ale w sumie kto każe wjechać przez przejście. Droga, którą się poruszasz krzyżuje się z drogą poprzeczną w dwóch punktach, na końcu przejazdu i na jezdni. IMO nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skręcić w drogę poprzeczną na wysokości przejazdu.
Ale to, co wkleiłem jest na pewno wygodniejsze.
@PanBulibu: wiem co czujesz i też mam taką rozkiminę, w miejscu z foto przy skręcie w lewo. Nie chodzi o kolor światła, bo to jest jasne - na czerwonym mam stać. Bardziej chodzi mi o czytelnosć mojego zachowania, bo jak będę miał zielone i pojadę i nagle zacznę skręcać w lewo w DDR, to po pierwsze ci z tyłu dostaną srczki, a po drugie jadący z naprzeciwka nie spodziewa się pedalarza
lurker - @PanBulibu: wiem co czujesz i też mam taką rozkiminę, w miejscu z foto przy ...

źródło: comment_16560111961xlPzcX4GrL5PdZlDL77Vs.jpg

Pobierz