Wpis z mikrobloga

20 lat na karku. Pół godziny temu wyszedłem z gabinetu, gdzie miałem przeprowadzony zabieg wazektomiu. Jeszcze ok. dwóch tygodni dopóki do końca stare nasienie nie zostanie usunięte i spokój do końca życia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zwiazki #seks #rozowepaski #niebieskiepaski #dzieci #antynatalizm #childfree
derton778 - 20 lat na karku. Pół godziny temu wyszedłem z gabinetu, gdzie miałem prze...

źródło: comment_1655971290jgTOoDubJS7S3IiYTsxe4y.jpg

Pobierz
  • 173
A na co mam czekać skoro nie chcę miec dzieci?


@derton778: dla ciebie z przyszłości nie ma żadnego znaczenia że ty z przeszłości nie chciałeś mieć dzieci, oczywiste że ten pogląd może się zmienić. Nieodwracalne pozbawienie się też możliwości nie będzie nigdy optymalną decyzją, a na pewno w wieku 20 lat gdzie twój mózg jeszcze nie skończył się nawet formować
Nie może xD. Nie chce mieć dzieci jak to się może zmienić?


@derton778: Właśnie tym wpisem pokazałeś że masz mental nie starszy niż 15 lat, skoro pytasz się o takie rzeczy XD

Ludzie się zmieniają z czasem, mentalność się zmienia etc a największa dynamika zmian w charakterze,postrzeganiu świata etc jest większa im młodszym się jest. Więc wciąż jest szansa, że zmienisz zdanie odnośnie dzieci i będziesz żałował decyzji.

Ja np też
Widzę, że na wykopie dalej jak w lesie i wiedza o możliwości spłodzenia dzieci po wazaktomii jest bliska zeru.
Zamrożenie nasienia, pobranie plemników prosto z nasieniowodu, in-vitro, inseminacja domaciczna. Takie możliwości już od wielu lat istnieją, mają się dobrze i posiadają wysoką skuteczność. O rewazektomii nie wspominam, bo to mimo wszystko loteria.