Wpis z mikrobloga

Mirki, ogarnia ktoś czy metoda ładowania węglowodanami przy osobie szczupłej u której tłuszcz nagromadził się na brzuchu, faktycznie może przynieść zamierzony rezultat jak pisze na screenie? Czyli nie chce stracić masy mięśniowej, ale tłuszcz z brzucha. Stosował może ktoś coś takiego? Do jakiego dietetyka uderzać? #dietetyka #pytanie #dieta #silownia dla zasięgu
interpenetrate - Mirki, ogarnia ktoś czy metoda ładowania węglowodanami przy osobie s...

źródło: comment_16559699477FoAleBUiFvYebii8ZCBuY.jpg

Pobierz
  • 12
@interpenetrate: 10-12g węgli na kg masy ciała ( ͡° ͜ʖ ͡°) jaki by miało to sens przy redukcji ładować w siebie w moim wypadku 3600 kcal z samych węgli? A gdzie reszta, białko, tłuszcze? To się mija z celem trzymać zdrową redukcje na poziomie -300/400 kcal przez 6 dni, żeby 7 #!$%@?ć kalorii
@ismenka: No ja po sobie też wiem, że najlepiej na przeciętną osobę która nie ma ambicji osiągać wyników sportowych czy robić muskulatury najlepiej działa "mniej żreć" (i coś tam poćwiczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) - 3x basen 5x godzinny sprint rowerem). No i ucięcie słodyczy. Można kolosalne ilości tłuszczu zrzucić bardzo szybko.
Pomaga też psychiczne znoszenie rutyny. Jak robisz ciągle te same rzeczy i jesz ciągle to
mięśnie pozbawione węglowodanów zaciągają je jak ściśnięta gąbka wsadzona do wody


@interpenetrate:
Moim zdaniem to straszne bzdury, ale zawodowym dietetykiem nie jestem.

Mięśnie żeby rosły muszą być ćwiczone (a dokładniej, to mikrourazy przy ćwiczeniach powodują ich wzrost). Inaczej węglowodany są przetwarzane i gromadzone w glikogenie i tłuszczu, a nie w masie mięśniowej. Gdyby było inaczej, to każdy i każda odwiedzający McDonalda mieliby muskulaturę jak Schwarzenegger.
@interpenetrate: jakieś szamanizmy widze pokroju trenerków funkcjonalnych od rolowania i rozciągania bocznego aktonu małżowiny usznej w celu lepszej stabilizacji przy martwym ciągu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

na skinny fat: klasyczna redukcja, albo najpierw masa i potem redukcja, rok, dwa lata i wygląda się przyzwoicie