Wpis z mikrobloga

Pracuję głównie przy komputerze i telefonie. Nie mam za bardzo spotkań, raz od święta wpadnie telko. Nie mam bezpośredniego kontaktu z zewnętrznymi firmami. No dobra, czasami mijam kierowców na placu. Typowa logistyka transportu w zakładzie produkcyjnym.

Przyszły upały, to noszę krótkie spodenki (zwykłe, do kolan, stonowane wzory). I co słyszę? Otóż:

- A ty co, na plażę?
- No, jak dyrektor zobaczy, to cię pogoni.
- A co jak będziesz chciał iść na halę? Nie pójdziesz tak przecież.
- I nikt nic ci nie mówi?

Jedyne kto komentuje te durne spodenki, to inni pracownicy i tylko faceci. Dyrektor ma biuro naprzeciwko mnie, a kierownik siedzi za mną. Nie zwracają uwagi. A ja wychodzę z założenia:

1) Nie mam narzuconego dress code, bo nie ma takiej potrzeby. Zresztą z większością spedytorów jestem na "ty".
2) Próbowałem być elegancikiem, ale czasem trzeba wejść na naczepę, kontener, samemu przenieść czy odebrać paczkę po 35 kg. Kilka tysięcy kroków w półbiegu. Gdzie tu komfort?
3) Skoro dziewuchy mogą się swobodnie przemieszczać i pracować w miniówkach, spódniczkach, sukienkach, szortach i spódnicach, i od 20 lat nikt im nie zwrócił uwagi, to tym bardziej nie widzę problemu.

Artykuły w internecie odradzają ten ubiór. Artykuły napisane przez... mężczyzn.

Panowie, co z wami? Gdzie równouprawnienie, skąd ten strach? Kiedy Polak postawi na swój komfort i przestanie zadowalać opinię publiczną?

#korposwiat #modameska #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_1655791339cPi95bV7Xqf80VhoXschVB.jpg

Krótkie spodenki w pracy biurowej

  • Można, jeszcze jak 88.6% (8877)
  • Nie wolno 6.1% (607)
  • Trudno powiedzieć 5.3% (533)

Oddanych głosów: 10017

  • 193
@red7000 skoro porównujesz się do dziewczyn, które noszą sukienki w pracy, to też depiluj nogi i noś szorty ;-)

A na poważnie.
Do pracy nie noszę krótkich spodni, ale po pracy bardzo często i nóg wcale nie depiluję.
@red7000: serio ktoś daje #!$%@? że ktoś inny spodenki nosi? nieźle tam macie( ͡º ͜ʖ͡º)


@riot69 ja to mogę co najwyżej #!$%@? kogoś kto chodzi w długich spodniach w upały, ale #!$%@? mnie to jak się ktoś ubiera. Czasami tylko w duchu współczuję komuś kogo w upały chodzi ubrany jak na jesień.
Ps. Osoby które wymyśliły pisuar i krótkie spodenki, powinny co rok dostawać Nobla.
@red7000: Wymuszanie i przestrzeganie dress code (z naciskiem na gnębienie facetów ;) to świetny sposób na wyrobienie sobie oceny o firmie, szczególnie jeśli mowa o stanowisku, w którym nie ma kontaktu z klientami. Dla pracodawcy powinno się liczyć wtedy jak dobrze pracownik wykonuje swoją pracę i tyle.
synek, kiedyś to było, chrum, chrum


@FrasierCrane: Najlepszy argument przy barku argumentów? -Weź mu pociśnij od bumerów - na pewno pójdzie mu w pięty i wygrasz dyskusję

pewnie jesteś też z tych co chcą obowiązkowej służby wojskowej, bo sami zmarnowali ponad rok na nią, co?


@FrasierCrane: "Zmarnowałem" 3 lata i NIE POPIERAM OBOWIĄZKOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ sieroto. Wojsko w dzisiejszych czasach powinno być wyspecjalizowane, a wrzucenie w kamasze na 3 miesiące
@red7000
@riot69 pracowałem kiedyś 3 lata w Deutsche Bank. IT #testowanieoprogramowania
Ja jestem człowiek któremu zawsze jest ciepło. Nie uznaje długich spodni ani pełnych butów więc cały rok chodziłem z krótkich. Lato, zima, obojętne. Szefowa się przyzwyczaiła, wszyscy mieli wywalone.
Aż złożyłem wypowiedzenie. Wtedy nagle z pewnym zażenowaniem pewien młody manager poprosił mnie bym nosił długie bo niby kierownictwu przeszkadza i ludzie się skarżą.
@red7000: Ziom #!$%@? to. Chodź jak chcesz.

Pracowałem w kancelarii prawnej gdzie wiadomo powinno się wyglądać elegancko jak masz spotkania z klientami, przyjmujesz klientów. Ale cześć osób pracowała na callcenter, był tez mały dział IT - tutaj każdy jak chciał, spodenki, dres, bluzy XD nikt nie miał o to problemu nawet jak były jakieś konferencje dla wszystkich.
@red7000: ja w IT koszula hawajska i krótkie spodenki, czasem do setu z koszulą co wygląda jak kombinezon. Bywała i szara koszula #!$%@? w sosie po wczorajszym kebabie. Jak chcą żebym chodził w ich stroju to niech mi go kupią. Kupili mi nawet polar z nadrukiem, zajebisty. Używam go w garażu do roboty przy aucie. Gówno to kogo interesuje, ja jestem od pracy a nie od wyglądania.
@red7000: też pracuje w biurze i mamy jako taki dress code ina upały znalazłem zajebiste rozwiązanie. Lniana koszula + krótkie beżowe spodnie materiałowe, które w pewnym sensie można podciągnąć pod smart casual i nikt się nie przypierdziela, bo wyglądam profesjonalnie i w miarę elegancko, ale też czuje się komfortowo


@MokebeSenegal23cm: Prezentowanie gołych nóg, niezależnie męskich czy damskich, nie ma nic wspólnego ze Smart casual