Wpis z mikrobloga

Pracuję głównie przy komputerze i telefonie. Nie mam za bardzo spotkań, raz od święta wpadnie telko. Nie mam bezpośredniego kontaktu z zewnętrznymi firmami. No dobra, czasami mijam kierowców na placu. Typowa logistyka transportu w zakładzie produkcyjnym.

Przyszły upały, to noszę krótkie spodenki (zwykłe, do kolan, stonowane wzory). I co słyszę? Otóż:

- A ty co, na plażę?
- No, jak dyrektor zobaczy, to cię pogoni.
- A co jak będziesz chciał iść na halę? Nie pójdziesz tak przecież.
- I nikt nic ci nie mówi?

Jedyne kto komentuje te durne spodenki, to inni pracownicy i tylko faceci. Dyrektor ma biuro naprzeciwko mnie, a kierownik siedzi za mną. Nie zwracają uwagi. A ja wychodzę z założenia:

1) Nie mam narzuconego dress code, bo nie ma takiej potrzeby. Zresztą z większością spedytorów jestem na "ty".
2) Próbowałem być elegancikiem, ale czasem trzeba wejść na naczepę, kontener, samemu przenieść czy odebrać paczkę po 35 kg. Kilka tysięcy kroków w półbiegu. Gdzie tu komfort?
3) Skoro dziewuchy mogą się swobodnie przemieszczać i pracować w miniówkach, spódniczkach, sukienkach, szortach i spódnicach, i od 20 lat nikt im nie zwrócił uwagi, to tym bardziej nie widzę problemu.

Artykuły w internecie odradzają ten ubiór. Artykuły napisane przez... mężczyzn.

Panowie, co z wami? Gdzie równouprawnienie, skąd ten strach? Kiedy Polak postawi na swój komfort i przestanie zadowalać opinię publiczną?

#korposwiat #modameska #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_1655791339cPi95bV7Xqf80VhoXschVB.jpg

Krótkie spodenki w pracy biurowej

  • Można, jeszcze jak 88.6% (8877)
  • Nie wolno 6.1% (607)
  • Trudno powiedzieć 5.3% (533)

Oddanych głosów: 10017

  • 193
@red7000 też robię w logistyce, trochę inne obowiązki w porównaniu do tego co opisałeś, ale podobnie mimo, że większość czasu przed pc to czasami trzeba coś przenieść, podnieść etc
Jakby mi kazali się wciskać w jakieś typowo biurowe ubrania to bym #!$%@?ł wypowiedzeniem, że aż by huczało
@red7000: Zaznaczyłem „trudno powiedzieć” opierając się na swoim własnym przykładzie. Pracuję w branży prawniczej i mam bezpośredni kontakt z klientami, często jestem w sądzie (aczkolwiek nie zawsze na sali rozpraw, a jak już to w charakterze publiczności). Często idzie się ugotować w długich spodniach ale szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie inaczej - na więcej luzu pozwalam sobie jeśli chodzi o górę ubioru i często zakładam np polówki
Insynuuje co najwyżej to, że wmawiasz sobie jaki to z ciebie samiec alfa, a wychodzi na to, że jesteś zakompleksionym mireczkiem, który przejmuje się zdaniem innych.


@SpoconyBambik: Gościu, czy ty rozumiesz różnicę między czyjeś zdanie a SZACUNEK DO KOGOŚ? Moim zdaniem nie widzisz i wmawiasz sobie jakieś chochoły z którymi potem bohatersko walczysz.

Powiedz szczerze, na #!$%@? ci akceptacja ludzi, których nawet nie znasz i nigdy nie poznasz?


@SpoconyBambik:
@nobrain: nie, różnica pomiędzy nami jest taka, że ja nie tracę czasu na konwenanse i pozory. kwestia upodobań (nie mająca nic wspólnego z poziomem kultury osobistej, wbrew pozorom).

no i taka, że nie mam kompleksów.

ale spoko, uprawiaj sobie dalej te swoje projekcje i czytaj ludzi przez internet. śmiało, nic mi do tego w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
zapytaj może po prostu kierownictwo alby dyrektora czy możesz w upały mieć krótkie spodnie


@hiperchimera: Przecież to jest upodlenie. Chłop 30 lat ma się pytać o zgodę na spodenki do pracy. I dlaczego tylko w upały? Dzisiaj 23 stopnie. Za ciepło na jeansy.

@red7000: xD
Co to za firma...
Ta już się nie mogę doczekać ja za kilka lat taki pan będzie mnie obsługiwał w banku albo uczył moich dzieci.

Bo po co jest w sumie opinia publiczna, po co robić #!$%@?ę z logiki.


@kodecss: ale że w czym problem?
zapytaj może po prostu kierownictwo alby dyrektora czy możesz w upały mieć krótkie spodnie


@hiperchimera: Przecież to jest upodlenie. Chłop 30 lat ma się pytać o zgodę na spodenki do pracy. I dlaczego tylko w upały? Dzisiaj 23 stopnie. Za ciepło na jeansy.

@red7000

Chłop założy spódniczkę i będzie git
@red7000: szmontuj sobie jaskrawe albo w jakis totalnie odjechany wzor spodenki i patrz jak im dupy beda pekac xD sami boja sie wyjsc choc troche przed szereg, wiec beda probowac wprowadzic cie w ten sam stan szarosci. nie daj sie innym, pamietaj, ze zdecydowana wiekszosc ludzi to jednak debile xD
@red7000: O takie spodnie to zawsze jebią się te pseudo eleganciki. I będzie jeszcze taki pierdział, że jak gorąco to załóż spódnie lniane. Już wolę wyglądać jak na plażę niż lniane spodnie nosić jak chłop pańszczyźniany( ͡° ͜ʖ ͡°)