Wpis z mikrobloga

Myślałem ze idzie jakaś recesja w branży czy cos.


@Mr_Przyjemny: Czemu recesja w branży? Lekkie spowolnienie było w pandemii, bo ludzie się zdezorientowali i chcieli przystopować z nowymi inwestycjami. Ale zaraz po pierwszych obawach, ruszyło z kopyta, bo coraz więcej firm zostało zmuszonych przenieść się do sieci. Teraz recesja też będzie sprzyjać modernizacji, bo automatyzacja i IT usprawniają procesy i obsługa robi się tańsza.

Dodatkowo, globalna recesja powoduje cięcie kosztów, więc
zatrudniając w Indiach jest jeszcze taniej


@zibizz1: tylko potem nic nie działa. Dobry hindus to drogi hindus. Tani hindus ulepi ci gównokod. Wiem, bo teraz poprawiam funkcjonalności napisane właśnie w hindukodzie. Na dobrą sprawę oram wszystko i piszę od nowa, bo nie ma sensu tego recyklingować. Jeśli klient by zatrudnił od razu kogoś na poziomie to nie byłby 3 miesiące w plecy i pieniężnie ile tam partaczom zapłacił.
@rzuf22: Każdy to wie, to globalna branża i doświadczonemu hidusowi, polakowi czy amerykanowi trzeba zapłacić tą sama stawkę (po odjęciu kosztu życia) żeby dostarczał podobną wartość dlatego przy remote ci z tańszych lokalizacji są troszkę tańsi ale nie wiele. Jedyna przewaga Indii to to ze ich tam jest dużo więc można dorwać czasem kogoś inteligentnego tylko trzeba się troche naszukać. Natomiast będąc w projekcie w którym jest 80% hindusów z góry
Pobierz zibizz1 - @rzuf22: Każdy to wie, to globalna branża i doświadczonemu hidusowi, polako...
źródło: comment_1655477981QlbocNiHj8LNjqaWcJcJa7.jpg
to globalna branża i doświadczonemu hidusowi, polakowi czy amerykanowi trzeba zapłacić tą sama stawkę (po odjęciu kosztu życia) żeby dostarczał podobną wartość dlatego przy remote ci z tańszych lokalizacji są troszkę tańsi ale nie wiele


@zibizz1: no jednak jakoś USA i połowa europy zachodniej rozwija technologicznie aplikacje u nas, bo polacy są tańsi, a jednak jakościowo nie odbiegamy, ba, nierzadko zdarza się, że przewyższamy. Słyszałem to od każdej firmy zachodniej dla
@zibizz1: tylko jakie znaczenie ma srednie iq w kraju gdzie połowa ludzi na jakichś wioskach żyje jak w średniowieczu bez edukacji, dobrej żywności itd? Poczytaj o efekcie Flynna, Hindusi którzy nie byli biedni w dzieciństwie nie są od nas mniej inteligentni. Nie zrozum mnie zle, wiem ze statystyka nie kłamie, ale w przypadku takiego kraju jak Indie jest dość zwodnicza, bo my jesteśmy przyzwyczajeni do równych szans, sensownej edukacji nawet największych