Wpis z mikrobloga

Jak tam wykopki? Wolne wzięte od kołchozu żeby się NACHLAĆ gdzieś nad bajorem, czy przed komputrem i NA CHWILĘ zapomnieć o kołchozie, do którego wracacie już za 3 dni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Pan Sikalafou dzisiaj kawka mrożona, klikanko w kąputer i cyk >1000 zł więcej na wypłacie.

sialalala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracait #praca #pracbaza #przegryw #produkcja #kolchoz #korposwiat #korpo #programista15k #programista25k #heheszki
Pobierz
źródło: comment_1655455724UMgzWbLZuFQusIzXx54eZH.jpg
  • 40
To efekt tego że budowlańcami mechanikami zostawali przygłupy z ostatniej ławki mający problem z prostym układem równań.


@luky1234: nikt kto ma trochę oleju w głowie nie pójdzie #!$%@?ć fizycznie całe życie na budowie, czy do warsztatu. Łapie cię choróbsko, wypadek, cokolwiek co sprawia, że przestajesz być sprawny i jesteś bez środków do życia.

Eksploatacja organizmu taka, że po 40stce jesteś już wrakiem fizycznie.

Morda zniszczona od słońca i wiatru, że wyglądasz
@sikalafou: Miałem przerwę na studia, #!$%@?łem rok za granica fizycznie po 12 godzin wiem co to długofalowe wykończenie organizmu, ale praca 8 h w dobrych warunkach to zupełnie inna bajka. Mowie to jako alternatywę dla ludzi którzy jebią za 3000-4000 w gówno pracach a są często ogarnięci lub #!$%@?ą sie po jakiś gówno kursach.
Budowlańca kojarzysz jako typa który na słońcu przewala beton. Tylko ja zajeżdżam na chrzciny/wesela w swoje rodzinne
Widzę u nich #!$%@? domy, a na podjeździe nowe X5/GLE obok nowe xc60 żony. Sami już nie tyrają lub tylko robią jakieś precyzyjne lżejsze roboty i maja (4-6) ludzi, oczywiście zaczynali sami, nie mieszają betonu tylko montują klimatyzacje, kładą dachy, hydraulikę, monitoring bardziej precyzyjne roboty.

IT to jedyna sensowna branża gdzie można w miarę łatwo się wybić jak już wejdziesz do branży(co teraz nie jest łatwe) i codziennie bogu dziękuję że tu
No raczej nie prowadzi, ale mi dupa pęka często. Może jak postawie sobie dom z ładnym ogródkiem, kupie coś z salonu a nie używkę to zejdzie mi ciśnienie.


@luky1234: skończ studia i wyprowadź się od matki najpierw. Stawiaj sobie realne cele.
@luky1234 tylko to 12-16k to sobie można zarobić siedząc w domu lub wygodnym biurze i nie użerając się z klientami i pracownikami.

W budowlance nie zarobisz nawet zbliżonej kasy w podobnie komfortowych warunkach. No i jak ktoś jest na tyle ogarnięty, by w budowlance zarabiać 20+k to w IT zarobi 30+k
@Leithain: Ja cenie bardzo sobie obecną prace, także za brak kontaktu z klientem. Większość ludzi do 5-6 lat expa zarabia 10-13 brutto to 8-9 nettto, czy to tak wiele na duże miasto i tyle nauki. Przeciętny budowlaniec wyciągnie podobnie i to często w małej miejscowości, gdzie to już robi się niezła stawka a jakoś ludzie nie próbują wbić do tej branży. Rozumiem parcie na IT bo ta branża to bajka, ale
@luky1234 2.5 roku expa here i już przekraczam widełki 10-13k brutto. Jako projektant z uprawnieniami (a więc sporą odpowiedzialnością) mógłbym tyle wyciągnąć z solidnymi nadgodzinami i mnóstwem stresu.

A własny biznes w budowlance nie ma co porównywać z pracą na etacie w IT. W IT też możesz otworzyć mały software house i outsourcować np. 15 osób z marżą 20%. I już masz 3x taka kasę jak oni. No ale to własny biznes
@sikalafou: Czasem cos z sensem napiszesz ale niektorzy w zyciu mieli troche bardziej pod gorke (czyt. rodzice alkoholicy, patologia) i nawet nie wiesz jak trudno wyrwac sie z takiego czegos. Mam bogatych znajomych ktorzy pokonczyli dobre szkoly, umieja dobrze 2 jezyki i ciezko im bylo znalezc prace a co dopiero ktos co musi wszystko samemu ogarnac i jeszcze ma 0 wsparcie i liczy tylko na siebie. To jest katorznicza praca na
2.5 roku expa here i już przekraczam widełki 10-13k brutto. Jako projektant z uprawnieniami (a więc sporą odpowiedzialnością) mógłbym tyle wyciągnąć z solidnymi nadgodzinami i mnóstwem stresu.


@Leithain: jesteś po elektrotechnice/budowlance co się przekwalifikował do IT?