Wpis z mikrobloga

Smutne, że ludzie, którzy biorą wiedzę z memów, mają prawa wyborcze.
Ciągle młodzież pisze teksty, że za PRL się nic nie robiło, w pracy obijało, a wzięli to ze skeczy i z innych kabaraterów.
To jakby brać wiedzę o współczesnej Polsce z filmów z Karolakiem.

Za PRL był ciągły #!$%@? z darmowymi, nielimitowanymi nadgodzinami i karami za "bumelanactwo" w skrajnie szkodliwych warunkach z pogwałceniem jakichkolwiek współczesnych norm BHP.

Jak myślicie, skąd się wzięła cała obecna infrastruktura? W mojej okolicy nie ma ani jednego szpitala zbudowanego po PRL, zdecydowana większość mieszkań w Polsce jest sprzed 1989, szkół, urzędów.

W PRL nie istniało coś takiego jak prawa pracownicze, komputery, nowoczesna machineria, a młodym się wydaje, że przychodziłeś, hehe, odpocząć. Obecnie nie ma nawet stanowisk wymagających tak ciężkiej pracy jak wtedy, bo od tego są już bardziej zaawansowane technologiczne procesy

#prl #historia #mieszkanie #nieruchomosci #bekazpodludzi
  • 9
@Fan_Morawieckiego: nieprawda, mój stary budował te wszystkie szpitale itp. Prawda jest taka że wtedy na budowie było 3x więcej pracowników niż realnie potrzeba, dlatego był czas żeby się #!$%@?ć, chlać na budowie itp. Teraz takie same budynki buduję się 3x mniejszymi ekipami a mimo to kilka razy szybciej. Poza tym nie wspomnę już o tym w jakiej skali kradło się materiały budowlane i jak #!$%@? są przez to te wszystkie budynki
Ciągle młodzież pisze teksty, że za PRL się nic nie robiło, w pracy obijało, a wzięli to ze skeczy i z innych kabaraterów.

To jakby brać wiedzę o współczesnej Polsce z filmów z Karolakiem.


@Fan_Morawieckiego: nie, wystarczy porozmawiac z kims kto w zakladach w tamtym czasie pracował zamiast się wymądrzać na wykopie
@Tetreize: tylko wtedy bylo w kopalniach nieciekawie - eksport wegla to byla linia zycia PRL - gornicy zarabiali dobrze mieli wlasne sklepy ala Pewexy (giewexy) ale bylo tez olbrzyie parcie wladzy by wydobywac jak najwiecej jak najmniejszym kosztem. Jak sie system walll w 78 to zawieszano remonty i w 4 brygadowy systemie praca miala byc nawet w niedziele.
rozmawiałem, niezmiennie mówili, ze było wtedy bardzo ciężko w pracy. Huta i kopalnie


@Fan_Morawieckiego Tak swoją drogą, czy znasz kogoś kto na starość powie, że miał lekką pracę czy prostą drogę do szkoły?