Wpis z mikrobloga

Ostatnio po przyjęciu do pracy usłyszałem od firmowego działu HR, że w sumie miałem szczęście bo od mojego CV biła uwaga... negatywna energia. XD Od team leadera usłyszałem, że miałem dobre i zwięzłe CV a od HR, że trzeba wiele rzeczy było poprawić. XD

I tym ludziom ktoś płaci pieniądze za to co robią. XD

#bekazhr #pracait #bekazpodludzi #pracbaza #praca
AusserKontrolle - Ostatnio po przyjęciu do pracy usłyszałem od firmowego działu HR, ż...

źródło: comment_1655445641JysY1JmLZSorjz7SlgwLHs.jpg

Pobierz
  • 206
  • Odpowiedz
zastanów się kto lepiej wyszedł w życiu, że to ona decyduję xD


@szarley: Gdyby tylko zarobki były podobne xD. Koniec końców jak widać OP dostał pracę, bo decydował ktoś bardziej kompetentny
  • Odpowiedz
@AusserKontrolle: Ostatnio skasowałem managera HR, bo tłumaczyłem mu, że skoro ludzie maja znacznie większe obciążenie niż mieli a firma ma znacznie wyższe przychody niż miała, dodatkowo gdy mega ciężko utrzymać relacje z klientem, bo na każdym kroku są problemy z dostępnością i dostawami, to naturalne jest, że podwyżka powinna być jak należy. Jak mi powiedział, że nie widzi związku, to stwierdziłem, że w takim razie nie dziwie się, że jest
  • Odpowiedz
A z urlopem, albo po pasek z wynagrodzeniem do kogo idziesz? Kolega wyżej może mieć rację, że kadry i HR to może być osobny dział.


@MostlyRenegade: Ale ja wercz jestem pewien ze kadry i HR robia cos innego. Kadry cos robia :P

Kumpel ktory mi wyjasnil co to HR porownujac do kadr wiedzial ze takie porownanie zrozumiem. Tym bardziej jak z "HR" ma sie stycznosc pirwszy raz i nawet nie
  • Odpowiedz
no ale co mam Ci napisać? Zarządzanie zasobami ludzkimi to cały dział nauk społecznych. Poczytaj.


@staryhaliny: Nie no, nie traktuj tej rozmowy jako atak. Bez spiny.

Tylko ze o jakim tu zarzadzaniu zasobami ludzkimi mowimy jesli w dziale HR pracuja laski po studiach "kontaktow miedzyludzkich" a firma jest czysto techniczna majaca kilka-kilkanascie roznych dzialow?

Potencjalny kandydat chce konkretnych informacji i wie na co startuje (chociaz tutaj tez nie do konca
  • Odpowiedz
@gorzki99: HRy zajmują się promowaniem firmy na zewnątrz (poprzez eventy, wystawy, wpisy na social mediach itp.), wrzucaniem ogłoszeń o otwartych stanowiskach. Do tego dochodzi teoretycznie dbanie o już zatrudnionych (imprezy integracyjne, owocowe czwartki itp.), ogólną atmosferę i tłumienie afer. W praktyce, w wielu przypadkach słyszałem, że ważniejsze jest dobro firmy niż np. prawidłowe rozwiązanie konfliktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
HRy zajmują się promowaniem firmy na zewnątrz (poprzez eventy, wystawy, wpisy na social mediach itp.), wrzucaniem ogłoszeń o otwartych stanowiskach. Do tego dochodzi teoretycznie dbanie o już zatrudnionych (imprezy integracyjne, owocowe czwartki itp.), ogólną atmosferę i tłumienie afer. W praktyce, w wielu przypadkach słyszałem, że ważniejsze jest dobro firmy niż np. prawidłowe rozwiązanie konfliktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KORraN: O widzisz. Wreszcie jakies konkretne informacje :)
  • Odpowiedz
@AusserKontrolle znam kilka ludzi z HRu na przyzwoitym poziomie. Niestety wiele jest również karyn, które głównie wchodzą w dupę prezesa. Czasami taka karyna nawet potrafi z góry patrzeć. Zabawne xD
  • Odpowiedz
Od team leadera usłyszałem, że miałem dobre i zwięzłe CV a od HR, że trzeba wiele rzeczy było poprawić. XD


@AusserKontrolle: TL z tobą pracuje, więc powie to co chcesz usłyszeć. HR może powiedzieć ci prawdę, bo nje ma z tobą do czynienia codziennie, przemyśl to synek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tylko co to ma wspolnego z rekrutacja?


@gorzki99: Ja to widzę w ten sposób, że warto, żeby ktoś zrobił wstępny przesiew - inaczej osoba techniczna nie robiłaby nic innego jak CVki przeglądała. Im bardziej techniczny rekruter, tym lepszy przesiew może zrobić. Na bardzo podstawowym poziomie wystarczy np. odrzucenie osób bez doświadczenia na stanowisko, które wymaga prawie od razu samodzielności, bo ludzie wysyłają aplikacje na pałę, bo "a może przejdzie".

Jak
  • Odpowiedz