Wpis z mikrobloga

Ostatnio po przyjęciu do pracy usłyszałem od firmowego działu HR, że w sumie miałem szczęście bo od mojego CV biła uwaga... negatywna energia. XD Od team leadera usłyszałem, że miałem dobre i zwięzłe CV a od HR, że trzeba wiele rzeczy było poprawić. XD

I tym ludziom ktoś płaci pieniądze za to co robią. XD

#bekazhr #pracait #bekazpodludzi #pracbaza #praca
AusserKontrolle - Ostatnio po przyjęciu do pracy usłyszałem od firmowego działu HR, ż...

źródło: comment_1655445641JysY1JmLZSorjz7SlgwLHs.jpg

Pobierz
  • 206
@Phyrexia:

Innymi słowy nie zawierało zbyt wiele informacji. Na to zwróciła Ci uwagę, za co Ty złapałeś aż taki ból tylnej części ciała, że musiałeś zrobić o tym wpis i jej naubliżać.


Jakie informacje potrzebuje wpisać w swoje CV oprócz umiejętności i specjalizacji?

Manager był zadowolony, czyli dostał CV, które zawierało wszelkie informacje, które były mu potrzebne by ocenić czy potrzebuje kogoś takiego czy nie.

Na co zwróciła uwagę? Bo ktoś
I tym ludziom ktoś płaci pieniądze za to co robią. XD


@AusserKontrolle: Tak, bo jest taniej.
W idealnej sytuacji, i tak jest często w mniejszych organizacjach, zadaniem HR'u czy Office management jest tylko pomóc w rekrutacji i odciążyć managera zespołu. Mają wystawić ogłoszenie, zebrać CV, wydzwonić kandydatów, umówić rozmowy, zadać pytania z wstępnego kwestionariusza który przygotował manager. A to rolą managera jest poprowadzić już dalszą rekrutację w całości. HR nie powinien
@Tapirro: myśmy rekrutowali regional leada do dev teamu, a nie juniora. Po prostu ocenianie po CV jest takie... HR-owe.

Gdyby mnie oceniano po CV, to chyba do teraz byłbym bezrobotny. Jeden typ raz nawet na mnie nakrzyczał, że on nie umie przeczytać mojego CV, bo cały tekst był rozjechany. Po czasie okazało się, że u nich w firmie soft do drukarek jest #!$%@? i wszystko tak drukował.
@AusserKontrolle: @Esarmist: Szczerze to czasem przeraża XD Sam na studiach robiłem kilka przedmiotów z HRM iw zasadzie wszystkie laski co tam były to źle pojęte służbistki (takie średnio mądre kujonki, ale też tipsiary; trudno to opisać XD) i nawet profesorowie cisnęli bekę z HRów (jedna p. Profesor mówiła, że jak do jednego badania przebadali pokaźną grupę HRów z +10 lat doświadczenia to na pytani prawda/fałsz mieli średnio 56% XDD Gołąb
Mają wystawić ogłoszenie, zebrać CV, wydzwonić kandydatów, umówić rozmowy, zadać pytania z wstępnego kwestionariusza który przygotował manager. A to rolą managera jest poprowadzić już dalszą rekrutację w całości. HR nie powinien mieć nic do gadania w kwestii oceny kandydata. Bo niby po co?


@Mirkosoft: Wystawic ogloszenie to ok - rozumiem.

Natomiast dalej juz nie do konca rozumiem :P
Bede sie trzymal przykladu mojej firmy (bo znam z autopsji wiec wiem o
Innymi słowy nie zawierało zbyt wiele informacji. Na to zwróciła Ci uwagę, za co Ty złapałeś aż taki ból tylnej części ciała, że musiałeś zrobić o tym wpis i jej naubliżać.


@Phyrexia: jak widać dla osoby kompetentnej zawierało wystarczająco dużo informacji i tylko karyny z HR miały z tym problem, ale przez swój brak kompetencji nie wiedziały nawet jak go nazwać i bredziły coś o "energii", choć CV nie może mieć
@gorzki99: Wstępne filtrowanie CV i umawianie rozmów zabiera sporo czasu. Bo ludzie wysyłają często CV bez patrzenia na ogłoszenie, albo mają gdzieś wymagania. A z umawianiem też jest zazwyczaj sporo zawracania dupy, ktoś nie odbierze, zmieni termin etc. Nie potrzebujesz na tym etapie specjalisty, manager może dać wytyczne HR i dostać już przefiltrowane CV, wskazać kogo chce na rozmowę i HR umawia według kalendarza. Po co do tych zadań ktoś z
@jaczyliktoo: O ja cie. Jakis Ty madry. Szkoda ze nie wpadles na to ze wpisujac w google dostane formulke "jak to ma wygladac" I za cholere nie bedzie to mialo nic wspolnego z rzeczywistoscia.


@gorzki99: no to faktycznie, odpowiedź dlaczego w twojej firmie to nie działa, na pewno najłatwiej znaleźć na wykopie xD Widzisz tu jedna z ról hr, żeby takie orły intelektu zebrać w zespół, ktory zrobi coś razem
Wstępne filtrowanie CV i umawianie rozmów zabiera sporo czasu. Bo ludzie wysyłają często CV bez patrzenia na ogłoszenie, albo mają gdzieś wymagania. A z umawianiem też jest zazwyczaj sporo zawracania dupy, ktoś nie odbierze, zmieni termin etc. Nie potrzebujesz na tym etapie specjalisty, manager może dać wytyczne HR i dostać już przefiltrowane CV, wskazać kogo chce na rozmowę i HR umawia według kalendarza. Po co do tych zadań ktoś z doświadczeniem i
odpowiedź dlaczego w twojej firmie to nie działa


@jaczyliktoo: Dziala rewelacyjnie. Bo HR jest a i tak to dany kierownik dzialu decyduje czy kolesia zaprosic na rozmowe.
Czyli wszyscy zadowoleni. HR bo sobie robi nic a ma placone a kiero bo i tak odrzuca tych co "nie do konca sa ok"