Wpis z mikrobloga

@claude_speed: zależy czego oczekujesz. Ja miałem przez parę lat ubuntu (z kilkanaście lat temu), później mint (bardzo porządny system, wszystko działa "z pudełka", nie sprawia problemów, nawet nietechnicznej mamie zainstalowałem i była zadowolona bardziej niż z windowsa). Później 3-4 lata temu mint + i3, a od ~roku już czysty debian + i3.
@Noniusz: Normalnego, ludzkiego użytkowania zbliżonego do Windowsa. Systemu, który nie będzie potrzebował tysiąca komend żeby zainstalować np. Przeglądarkę. Fajnie jakby dzialalo skalowanie jak buk przykazał, streaming obrazu coś jak AirPlay No i przyzwoita wydajność. Windows to wszystko ma, macos tez a z Linuxem za wuja nie mogę się dogadać. A potrzebuje akurat Linuxa.
@nowa_zielonka: niestety nie działa. Pomaga zamknięcie pokrywy laptopa i korzystanie z jednego ekranu XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Noniusz: Normalnego, ludzkiego użytkowania zbliżonego do Windowsa. Systemu, który nie będzie potrzebował tysiąca komend żeby zainstalować np. Przeglądarkę.


@claude_speed: Mint spełnia te wymagania. Co Ci się w nim nie podobało?
@nowa_zielonka: Litości, włączam funkcje przełącznikiem on/off żeby pokazywał mi to samo na drugim ekranie i totalnie rozsypuje się wszystko. To jest wręcz niepojęte. Reinstalacja systemu - to samo. Szkoda, ale chyba kolejny raz się nie przekonam za chiny do pingwina, a naprawdę chciałem i próbowałem.