Wpis z mikrobloga

@Zulf: bardzo dobre pytanie, wiele osób rzeczywiście w ogóle nie potrzebuje samochodu, ale żeby tak od razu polecać im te okropne suszarki? To już zdecydowanie lepiej e-bike kupić :P
No chyba, że są już elektryczne odpowiedniki 50tek i 125. Wtedy gituwa, cisza i komfort.
@NPC_358034: no tak, dlatego się dziwię. Oczywiście 50KM da radę tylko przy lekkim samochodzie typu Sei, ale da.
@piwakk: no zrobię, bez problemu. Jakimś 1.9 sdi 60KM nie, ale przy ~100KM bez problemu.
To
  • Odpowiedz
@kuraku: @krytyk__wartosciujacy:
To że się da jeździć 90KM potworem, to nie znaczy, że to jest wygodne.
Przy tak małej mocy nie jesteś w stanie poprawić żadnego błędu na drodze, np. pomylonego pasa. Jak się zorientujesz o swoim błędzie to musisz stać i liczyć na to, że jakiś dobrodziej Cię wpuści.

W samochodzie 250KM okazuje się, że możesz płynnie (i nie, nie powodując zagrożenia, bo nikt nie musi hamować) wybrnąć z takiej sytuacji jak nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudzinStouner: nigdy chyba nie zrozumiem czemu ktoś, kogo stać na nowy samochód kupuje sobie takie coś ¯_(ツ)_/¯ ale może ja po prostu inaczej patrzę na samochody


Sam mam 110koni w starym pugu, którym jeżdżę dopiero jakieś 5 miesięcy i już czuję, że to jest dla mnie za mało, a tu ludzie z własnej woli kupują kosiarki z przyśpieszeniem 10,5s do setki za ponad 100 tysięcy z własnej woli xd

@
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Buzol: Może nie jednym słusznym wyborem, ale prawdą jest iż akurat wiele osób w naszym społeczeństwie zamiast faktycznie zrobić coś ze swoim życiem to próbuje się dowartościować kupując szybszy samochód którego potencjału i tak w większości nie wykorzystają, ale za to płacą większe ubezpieczenie na przykład. Bo przecież burżuazje nie będą jeździć byle czym a to, że ogrom ludzi nawet nie umie jeździć tym autami i często się rozwala czymkolwiek
  • Odpowiedz
@Virti: kurła, samochód stworzony do miasta i wyjazd nad jezioro a strzelacie z d--y, że nie robi setki w 7 sekund.
to jest samochód do miasta.
@cwlmod: popyt i podaż. nie pasuje cena polo, bierz inny albo czekaj aż "stanieją"
nie ma obowiązku kupować polo. a cena wynika z z polityki cenowej. efekt veblena i takie tam. tylko co to za prestiż w polówce :-)
  • Odpowiedz
popyt i podaż. nie pasuje cena polo, bierz inny albo czekaj aż "stanieją"

nie ma obowiązku kupować polo. a cena wynika z z polityki cenowej. efekt veblena i takie tam. tylko co to za prestiż w polówce :-)


@krytyk__wartosciujacy: No ale to jest właśne te mongolskie teorie. Polo jest za drogie i go ludzie nie kupują. Zamiast potwierdzić, że cena jest bardzo wysoka to ty piszesz coś o biednych ludziach.
  • Odpowiedz
100KM jest problemem jak lecisz jakąś wojewódzką, krajówką i inną drogą z jednym pasem w danym kierunku i bardzo chcesz wyprzedzać TIRy itd. Na szczęście konsekwentnie liczba kilometrów koniecznych do pokonania takimi drogami podczas podróży skutecznie się zmniejsza :D


@kuraku: Takie dzbanice jak @vieniasn: właśnie tego nie rozumieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: prowadziłem i 250, i 550, i nie wiem. Do miasta takie 100KM jest więcej niż wystarczające.


Potwierdzam. Na codzien mam 150KM, kupiłem w weekend różowej autko 75KM. Przejechalem się nim do pracy i... No nie czuje większej różnicy. Zbiera się kiedy ma zbierać, po mieście pyka aż miło. Dopiero przy jakimś wyprzedzaniu może bym się zdenerwował. Do wożenia d--y a punktu A do B serio więcej nie trzeba
  • Odpowiedz
@vieniasn: XD może po to żeby bezpiecznie wyprzedzać jak ktoś jedzie 80 na 120 albo 30 na 50? Albo po to żeby na autostradzie nie jechać na 5 biegu (bo 6 nie ma w takich silnikach) z obrotami 4,5k XD
  • Odpowiedz
@cwlmod: to, że twoim zdaniem cena za polo jest za wysoka oznacza tylko, że nie jesteś targetem. A drożenie aut jest wszechobecne.
Targetem są, bez urazy, bogatsi ludzie z zachodu. w wielkich miastach łatwiej się parkuje, jest bardziej ekologicznie itp
To, co dla jednych jest snobizmem i "przepłacaniem" dla innych jest normalną, akceptowalną ceną.
Może być też tak, że cena celowo jest zawyżana, żeby klient w cebulandii kupił większe, ale
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: Eh widze ze masz jakies problemy z rozumieniem tekstu pisane. Chyba sie nie dogadamy skoro nie rozumiesz stwierdzenia ze polo podrożało znacznie bardziej niz jakiekolwiek inne auto w tym segmencie. To nie jest Ferrari ze mozna mowic o tym czy cie na nie stac czy nie
  • Odpowiedz
@cwlmod: ty też nie chcesz zrozumieć :-)
polo podrożało o tyle ile chcieli księgowi.
albo akceptujesz ich warunki albo "pozdrawiamy pana środkowym palcem"
Jeśli się pomylili, to za rok "nie podrożeją". ale coś czuję, że na zachodzie w tej cenie i tak ustwia się kolejka chętnych
  • Odpowiedz
  • 3
@trele12 Nie, to nie moje wyobrażenie. Jeździłem wieloma autami. Takimi po 60 KM i takimi po ponad 500 KM. I duża moc to duży komfort w jeździe na co dzień, a nie żadne wyobrażenie.

@Cztero0404 Śmieszne, faktycznie. Pojeździj po dużym mieście ruchliwą porą. Jeżdżę na co dzień w Warszawie. Mówię o włączniu się z podporządkowanej czy na strzałce. Przy dużym natężeniu ruchu duża moc pozwala naprawdę płynnie włączyć się do
  • Odpowiedz
Jak poprowadzisz kiedyś 250KM to się dowiesz.


@JudzinStouner: Tak k---a człowiek będzie kupował na dojazdy do pracy albo na zakupy samochód 250KM. XD Idz k---a skończ podstawówkę i dopiero później baw się w dorosłego kupującego samochody.
  • Odpowiedz