Wpis z mikrobloga

@teddybear69 Mieszkałem około 5 lat na Śląsku i z ulgą odetchnąłem gdy w końcu się stamtąd wprowadziłem.
Nie hejtuje bo niech każdy żyje jak chce ale nie polecam.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Wypowiem się jako mieszkaniec województwa śląskiego, ale nie mieszkający na Górnym Śląsku (choć na Górnym Śląsku się urodziłem).
Kolego, pojechałeś po bandzie z tym utrzymywaniem Wwa zyskami z wydobycia (może chodziło Ci jedynie o CIT niektórych spółek energetycznych mających siedzibę w Warszawie). Tak było za PRLu i wtedy Śląsk napędzał kraj, ale teraz to cała Polska dopłaca, żeby grubiorze kontynuowali sobie pracę. Rozumiem, że dla wielu z nich kopalnia
  • Odpowiedz
@rakiwo:

Katowice stoją dzisiaj bardzo mocno korpo, ciągle powstają nowe biurowce i przeprowadzają się tutaj nowe firmy.

To akurat minus, władze tego miasta bardziej się martwią interesami korporacji niż mieszkańcami.
  • Odpowiedz
@RedSensej: Interes korporacji to często też interes społeczny bo dobrze płatne miejsca pracy. Mówimy o biurowcach a nie hali amazona. Zresztą nawet w tym ostatnio pensje mocno poszły w górę.
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: Bo jestes słabo wykształcony ogólnie najwidoczniej. HEFRA, Ursus, Foton, Kasprzak, WZT, POLAM Meos, Fabryka Mebli w Henrykowie,Promot, Huta Warszawa, Pollena, Wedel, 2 Polfy, PZL Wola, Delta, PZO, TEWA, Radwar, Warel, Zakłady wklęsłodrukowe RSW, prywatne zakłady rzemieślnicze itd itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@sikalafou Nie byłem w Łodzi, ale jak na razie Katowice są najbrzydszym miejscem w Polsce w jakim byłem. Do tego ta pseudoniemiecka wieśniacka gwara. Radom to kolebka kultury porównując.
  • Odpowiedz